Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.11.2019

Rīgas festivāls Šerloka Holmsa dzimšanas diena ieguvis prestižas tūrisma prēmijas

17.novembrī Samārā (Krievija) notika VIII Nacionālās prēmijas pasākumu tūrisma jomā Russian Event Awards 2019 fināls. Pasākums Šerloka Holmsa dzimšanas diena, kas kopš 2012.gada katru gadu notiek Rīgā, ieguva galveno balvu nominācijā Labākais ārvalstu projekts. 

Nacionālā prēmija pasākumu tūrisma jomā Russian Event Awards ir dibināta 2012.gadā kā nozares apbalvojums, ko pasniedz par sasniegumiem pasākumu tūrisma attīstīšanā. Konkurss notiek ar KF Federālās tūrisma aģentūras (Rosturism) informatīvu atbalstu. Nomināciju vidū ir Labākais tūrisma notikums kultūras jomā, Labākais tūrisma notikums sporta jomā, Labākais notikums gastronomijas tūrisma jomā, Labākais teatralizētais pilsētas ielu priekšnesums un karnevāls un daudzas citas. 

Pavisam Russian Event Awards 2019 bija pieteikti 683 projekti no 72 Krievijas reģioniem. Uz prēmijas finālu bija uzaicināti 262 projekti no 60 reģioniem. Prēmijas ekspertu padomē un žūrijā darbojās tūrisma nozares pārstāvji, uzņēmēji, mārketinga komunikāciju eksperti, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas speciālisti. 

“Tas ir patiešām liels gods – saņemt tik augstu mūsu darba novērtējumu. Man bija prieks pārstāvēt mūsu projektu šajā iespaidīgajā pasākumā, biju laimīga saņemt tik daudz sajūsminātu atsauksmju no kolēģiem un nozares speciālistiem. Arī mūs bieži aicina piedalīties dažādos komunikācijas pasākumos kā īpašos viesus un ekspertus gan Latvijā, gan ārvalstīs, lai mēs dalītos ar savu pieredzi. Šī balva būs brīnišķīga motivācija, lai arī turpmāk attīstītu un pilnveidotu mūsu pasākumu,” stāsta Nadežda Ignatāne, svētku Šerloka Holmsa dzimšanas diena līdzorganizatore, biedrības Holmes&Co locekle. 

Festivāls Šerloka Holmsa dzimšanas diena tika izveidots 2012.gadā kā integrācijas, kultūras, tūrisma pasākumu komplekss Latvijas viesiem un iedzīvotājiem. Projekts kļuva unikāls – tieši mūsu pilsēta bija pirmā pasaulē, kur tiek svinēta vispopulārākā literārā tēla dzimšanas diena. Pateicoties šiem svētkiem, Rīga kļuva vēl interesantāka un pamanāmāka tūristiem no visas pasaules. Turklāt šis notikums uztur galvaspilsētas kā multikulturālas un intelektuālas pilsētas tēlu. Astoņu gadu laikā svētkus ir apmeklējuši vairāk nekā 20000 skatītāju, to vidū neskaitāmi tūristi no dažādām valstīm, bet reportāžas no notikumu vietas katru gadu ir lasāmas visā pasaulē, tostarp arī tālajā Brazīlijā un Austrālijā. 

2020.gada vasarā notiks svētku II vasaras sesija, bet 2021.gada janvārī Rīgā notiks desmitā, jubilejas Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinēšana. 

Šerloka Holmsa dzimšanas diena ir ikgadējs kostīmfestivāls, kas pulcē lielu skaitu pasaulē vispopulārākā detektīva stāstu cienītāju ar mērķi doties krāšņā gājienā pa pilsētas centru un piedalīties dažādos tematiskajos pasākumos. Svētku programmā būtiska nozīme ir kultūras un izglītojošiem pasākumiem: kinoseansiem, ekskursijām, vēsturiskām rekonstrukcijām. Visi galvenie pasākumi svētku viesiem ir bez maksas. Galvenais nosacījums– kostīms Artūra Konana Doila varoņu stilā un svētku noskaņojums visai dienai.

Svētku idejas autori – Rīgas mārketinga aģentūra PR LĪNIJA, svētku attīstību un organizēšanu nodrošina biedrība Holmes&Co.


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts