Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.10.2011

„Rīgas Dzirnavnieks” Starptautisko putras dienu aicina iesākt ar labdarības akciju

Šodien, 10. oktobrī ar plašām aktivitātēm visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā putras diena. Daudzās valstīs šī diena ir kļuvusi par labdarības simbolu, lai ar aktivitātēm sniegtu atbalstu trūcīgajiem cilvēkiem.

Arī „Rīgas Dzirnavnieks”, kuram ir ilgu gadu graudaugu pārslu „Herkuless” un putru „AXA” ražošanas tradīcijas, Starptautiskajā putras dienā uzsācis labdarības projektu „Uzdāvini putru”. Tā ietvaros uzņēmums aicina iedzīvotājus sociālajos medijos simboliski atbalstīt tās daudzbērnu ģimenes Latvijā, kurām tas visvairāk nepieciešams. Par katru, kas iesaistīsies šajā projektā, „Rīgas Dzirnavnieks” uzdāvinās vienu putru šīm daudzbērnu ģimenēm.

Projekts norisinās uzņēmumam „Rīgas Dzirnavnieks” sadarbojoties ar sabiedrisko organizāciju „Paēdušai Latvijai”. Tās ietvaros reģistrētie sociālo mediju lietotāji varēs simboliski uzdāvināt putru, noklikšķinot „like” Facebook lapā „AXA Latvija” vai „man patīk” Draugiem.lv „AXA” lapā. Uzdāvināt putru varēs arī tvitera konta „@AXA_lv” sekotāji.

Sandis Jansons, AS „Rīgas Dzirnavnieks” ģenerāldirektors: „Putras dienā aicinām ikvienu pārdomāt par to, ko mēs paši ēdam ikdienā, vai mūsu izvēlētais uzturs ir veselīgs un sniedz mūsu organismam visu nepieciešamo. Protams, atcerēsimies arī par tiem līdzcilvēkiem, kuriem šāds ēdiens trūkst, tāpēc aicinām iedzīvotājus piedalīties šajā akcijā un ar sociālo portālu starpniecību ziedot putru Latvijas daudzbērnu ģimenēm. Jāmin, ka putras lielvalstī Skotijā šajā dienā norisinās labdarības akcijas, ar kuru palīdzību tiek ziedotas putras trūcīgajiem Āfrikas valstu iedzīvotājiem. Ar šādām akcijām tiek popularizēta putra kā pilnvērtīga uztura neatņemama sastāvdaļa un sabiedrība tiek pamudināta uz labdarību.”

Sacensībās noteiks labāko putras ēdāju, savukārt pavāru konkursā - garšīgākās putras vārītāju.

Putras dienas Latvijā ar izglītojošām un izklaidējošām aktivitātēm „Rīgas Dzirnavnieks” organizē jau otro gadu, tādā veidā sabiedrībā popularizējot putru kā veselīgu un nozīmīgu sabalansēta uztura sastāvdaļu. Par neatņemamu Putras dienas sastāvdaļu kļuvis konkurss „Labākais putras ēdājs 2011”, kurā no iedzīvotājiem tiek izvēlēts viens vislabākais putras pazinējs. Konkursa fināls norisināsies 14.oktobrī plkst.14.00 tirdzniecības centrā „Galleria Riga”, Dzirnavu ielā 67, Rīgā.

Atšķirībā no pērnā gada šogad starp labāko restorānu pavāriem tiks noteikts arī „Labākais putras vārītājs 2011”. Šoreiz Putras diena Latvijā veltīta jaunu putras tradīciju apzināšanā. Ikviens putras ēdājs var piedalīties sacensībās, uzrakstot mūsdienu putras ticējumu vai sakāmvārdu www.axaclub.lv.

Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas. Mūsdienās tās ir ieguvušas jaunu veidolu un ir gan vienkārši, gan garšīgi pagatavojamas. Turklāt uztura speciālisti ir vienisprātis, ka graudaugu putras ir enerģijas un spēka avots, jo satur saliktos ogļhidrātus, kas organismā nodrošina lēnu cukura līmeņa paaugstināšanos – tātad pakāpenisku un ilgstošu enerģiju.

AS „Rīgas dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem „Hercogs”, „Herkuless” un „AXA”. Uzņēmums ietilpst “Lantmännen” koncerna sastāvā.


Inese Ozoliņa

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts