Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

27.03.2018

Rīgas alus kvartāls paplašinās


Divus mēnešus pēc Rīgas alus kvartāla atklāšanas tam pievienojies jauns dalībnieks – Kaņepes Kultūras centrs, līdz ar to alus kvartāla krogu, brūvkrogu un darītavu skaits pieaudzis jau līdz desmit. “Simboliski, ka atklājot alus baudīšanas sezonu, mums pievienojas Kaņepes Kultūras centrs, kas jau izsenis veicinājis laikmetīgās kultūras un latviešu laikmetīgā alus izpratni visdažādākās mākslas cienītāju sabiedrībās,” atzīst alus kvartāla dibināšanas viens no iniciatoriem, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. 

Izvietojies starp trīs vēsturiskiem alus brūžiem – Kimmela, Stricka un Kuncendorfa -, Rīgas alus kvartāls apvieno mazos alus brūvētājus un krodziniekus, kuriem svarīgi alus cienītājus no visas pasaules iepazīstināt ar Latvijā darīta alus daudzveidību un augstvērtīgumu. Dibināts kā jauns tūrisma maršruts, Rīgas alus kvartāls vienlaikus sekmē alus baudīšanas kultūras izaugsmi Latvijā, kā arī veicina Latvijā darītā alus ražošanas attīstību un kvalitāti. 

“Rīgas alus kvartāls tika atklāts februāra sākumā, un kopš pirmās dienas mēs esam pārliecinājušies, ka kopējiem spēkiem iespējams panākt daudz vairāk, nekā strādājot katram atsevišķi. 

Pavisam jauno krogu un brūvētavu entuziasms ir licis sasparoties arī tiem, kuriem aiz muguras jau vairākas ziemas Briāna ielas rajonā, un mēs pavisam noteikti esam gatavi jaunajai tūrisma sezonai. 

Tikai Rīgas alus kvartālā atradīsiet tik plašu Latvijā brūvēta alus daudzveidību, kā arī varēsiet izvērtēt jauno un daudzsološo aldaru pienesumu Latvijas alus darītāju kopējā katlā. 

Turklāt Rīgas alus kvartālam par godu ir izbrūvēts īpašs porteris, ko iespējams atrast alus kvartāla krogos un pie īpaši izmeklētiem partneriem vien dažās vietās Rīgā,” iepazīt Latvijas alus smalkumus aicina A.Ruņģis. 

“Kaņepes Kultūras centrs jau ilgāk nekā piecus gadus piedāvā unikālu iespēju ienirt Rīgas kultūras  dzīves pašā epicentrā, izbaudīt mūsdienu mākslas aktualitātes, dzirdēt jaunus un daudzsološus mūziķus no visas pasaules un ļauties visdažādāko mākslu formu mijiedarbībai, kā arī, protams, novērtēt Latvijā darīta alus daudzveidību. 

Alus nozīme Latvijas kultūras dzīvē ir nenovērtējama, un es varu pavisam droši apgalvot, ka malkojot Latvijā darītu alu mūsu mājīgajās telpās, ir radusies ne viena vien spoža un radoša ideja,” teic Kaņepes Kultūras centra vadītājs Dāvis Kaņepe, piesakot kultūras vietas turpmāku līdzdalību Rīgas alus kvartālā. 

Rīgas alus kvartāls apvieno nu jau desmit krogus, katru ar savu raksturu un dažu pat ar savu brūzi. Tie ir Valmiermuižas alus darītavas vēstniecība, alus brūži Labietis, Alķīmiķis un Ziemeļu Enkurs, kā arī draugi, tuvējie krogi Vest, Walters&Grapa, Taka, Zobens un Lemess un Autentika, un tagad arī Kaņepes Kultūras centrs.

Alus kvartālā notiek gan organizētas ekskursijas stāstnieku pavadībā, gan arī ikviens interesents var izveidot savu maršrutu, pa kuru dodoties izzināt amata alus daudzveidību. Plašāka informācija par Rīgas alus kvartālu pieejama interneta vietnē www.beerdistrict.lv un Facebook lapā https://www.facebook.com/RigaBeerDistrict/. Ekskursijas pēc iepriekšējas pieteikšanās notiks otrdienās un trešdienās no plkst. 18.00, to vadīšana iespējama latviešu, angļu un krievu valodās.


Džeina ŠteinbergaALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA. 


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts