Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

13.12.2016

Rīgā trešajā ceturksnī palielinājies tūristu skaits

2016.gada 3.ceturksnī Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs pilsētas ārvalstu viesi pavadījuši 753 347 naktis, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2015.gadā šajā pašā periodā. Savukārt, tūristu skaits palielinājies par 7,8%, sasniedzot  420 780 viesu, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija. Visvairāk tūristu ieradušies no Vācijas, Krievijas, Somijas, Igaunijas un Lielbritānijas. 

Analizējot ārvalstu viesu statistiku, šā gada 3.ceturksnī Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs visvairāk apkalpoti viesi no Vācijas (14,6%), Krievijas (9,0%), Somijas (7,5%), Igaunijas (6,7%), Lielbritānijas (5,5%), Lietuvas (5,5%), Zviedrijas (4,8%), Norvēģijas (4,5%), Itālijas (4,3%) un Spānijas (3,7%). 

Lielākais tūristu skaita pieaugums no RTAB mērķa valstīm bijis no Lielbritānijas (27,2%), Somijas (18,1%), Spānijas (17,0%) un  Itālijas (17,1%).

“Ir apkopoti dati par jau trešo ceturksni šajā gadā, un redzams ievērojams tūristu skaita pieaugums – pērn šajā periodā pieaugums bija 2%. Bez augstāk minētajiem ārvalstu viesiem, Rīgu arvien vairāk apmeklē tūristi no tādām valstīm kā ASV, Polija, Francija, priecājamies uzņemt viesus no Āzijas.  Tie pagaidām gan nav mūsu augsti prioritārie mērķa tirgi, bet redzams, ka potenciāls tajos ir liels. Statistika arī liecina, ka palēnām Rīgā atgriežas tūristi no Krievijas. To kā vienu no svarīgākajām grupām atzīst daudz tūrisma un viesmīlības nozares pārstāvji,” skaidro Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Tā kā gada pirmajos devišnos mēnešos kopumā novērojams stabils tūristu skaita pieaugums, paredzams, ka tāds būs arī gada pēdējos trīs mēnešos. V. Jermoloviča piebilst “visvairāk tūristu šajā periodā Rīgā ierodas uz Ziemassvētku laiku. Viņi apmeklē Ziemassvētku tirdziņus, aplūko Ziemassvētku egļu ceļu, iegādājas dāvanas tuviniekiem, tāpat gaidāmas ievērojamas Jaunā gadā svinības, kas piesaista ne mazums ārvalstu interesentu.”

2016.gada trešajā ceturksnī Rīgā darbojās 125 tūristu mītnes, un bija pieejamas  15 723 gultasvietas. Anna Blaua


  

Vēl ziņas

48% līgotāju apsver bezalkoholiskā alus lietošanu Līgo vakarā
Vīnzinis: izskaistini savus grilētos ēdienus ar vīnu
Valmiermuižas alus šogad ieguldījis 50 000 eiro jaunu alus garšu radīšanā
53 tūrisma pakalpojumu sniedzēji saņem Gājējam draudzīgs zīmi
Latvijas balzams radījis jaunu dzērienu ar kaņepju garšu


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts