Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.10.2011

Rekords pārspēts arī šogad – Latvijas lielākais ķirbis 155 (!) kilogramus smags

Latvijas ķirbja – čempiona titulu veikalu tīkla „Maxima” organizētajā tradicionālajā „Latvijas lielākā ķirbja” čempionātā šogad pārliecinoši ieguvis 155(!) kilogramus smagais Skrundā augušais milzis, ko izlolojusi Daina Badovska. Teju neizkustināmais ķirbis ir absolūtais visu sešu „Latvijas lielākā ķirbja” čempionātu rekordists, kura iespaidīgais izmērs pārsteidzis pat vispieredzējušākos ķirbju audzētājus.

Čempionam piekāpies pērnā gada smagākā ķirbja īpašnieces Innas Kazlovskas aprūpētais dārza karalis no Dagdas novada Maslavas, kura svars sasniedzis 142 kilogramus, ieņemot godpilno otro vietu un arī pārspējot pagājušā gada rekordu.

Goda pjedestāla trešo pakāpienu iekarojis 121 kilogramu smagais ķirbis, par kura augšanu rūpējies Innas Kazlovskas tēvs Norberts Kazlovskis.

Visu desmit finālā iekļuvušo ķirbju kopējais svars pārsniedzis tonnu.

Ķirbju svēršanu un mērīšanu arī šogad bija uzņēmušies spēkavīri Raimonds Bergmanis un Dainis Zāģeris, kuriem labi palīgi bija "ZOO atbalsta biedrības" priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka un „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

 „Lai arī šogad prognozējām sīvu cīņu un pat pērnā gada rekorda pārspēšanu, bija grūti iedomāties, ka 2011.gada ķirbis - čempions svērs 155 kilogramus. Kuplais dalībnieku skaits un iespaidīgais finālā iekļuvušo ķirbju izmērs apliecina, ka šo gadu laikā oranžo milžu audzētāji lieliski izkopuši savas prasmes un viltības, kas jau trešo gadu ļāvušas uzstādīt čempionāta absolūto rekordu,” saka „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Pēc uzvarētāju noteikšanos pie milzu ķirbju degustēšanas ķērās Zooloģiskā dārza iemītnieki – lāči, Japānas makaki, kā arī Amūras tīģeris, kurš par tam neierasto delikatesi izrādīja lielu interesi.

Sestā „Latvijas lielākā ķirbja” čempionāta finālistu sarakstu un rezultātus skatīt šeit

„Latvijas lielākā ķirbja” čempionātam šogad pavisam tika pieteikti 45 ķirbji no Skrundas, Liepājas, Alūksnes, Carnikavas, Talsiem, Krāslavas, Saldus, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem. Interesanti, ka šogad pirmo reizi konkursa finālā vairāki audzētāji iekļuvuši ar diviem ķirbjiem, tādējādi pierādot savu izkopto meistarību un zināšanas oranžo milžu audzēšanā.

Oranžās milzu dārza ogas „Latvijas lielākā ķirbja” čempionātam līdz 2.oktobrim varēja pieteikt ikviens interesents, nomērot izaudzētā ķirbja apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli un iegūtos datus kopā ar ķirbja atrašanās vietu un sava tālruņa numuru darot zināmus, zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 vai rakstot uz elektroniskā pasta adresi info@maxima.lv.

Tradicionāls bija arī čempionāta balvu fonds - lielākā ķirbja īpašnieks saņēma „Maxima” dāvanu čeku 350 latu vērtībā, otrās un trešās vietas ieguvēji - attiecīgi 200 un 100 latu dāvanu čekus, savukārt pārējie septiņi ķirbju īpašnieki, kuru dārza karaļi iekļuva finālā, katrs saņēma 50 latu dāvanu čeku no veikalu tīkla „Maxima”.

Latvijas lielākā ķirbja čempionāts jau sesto reizi pulcēja dārza ogu rekordistus no visiem novadiem. Pagājušā gada varenākais ķirbis izrādījās 134 kilogramus smags, tādējādi par 10 kilogramiem pārspējot 2009.gada laureātu. 2010.gada uzvarētāja vidējais apkārtmērs sasniedza 260 centimetrus, savukārt šogad ķirbja – čempiona apkārtmērs bijis 261 centimetrs.


Ivars Andiņš,
„Maxima Latvija” preses sekretārs

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts