Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

04.07.2017

„Reaton” uzsāk ugunsizturīgu durvju ražošanu

Daudznozaru uzņēmuma „Reaton” durvju ražotnē Rīgā sākta ugunsizturīgo koka durvju metāla kārbā ražošana. Uzņēmums ir vienīgais Baltijā, kas piedāvā Eiropas standartiem atbilstošas ugunsizturīgas durvis, un, papildinot vairāk nekā 200 durvju modeļu klāstu ar šo produkciju, tas ļaus durvju ražotnei kāpināt eksportu vairāk nekā uz pusi.

Ugunsizturīgo durvju izstrādes tehnoloģiskais process bija garš un sarežģīts, un kopumā šī produkta izstrādē ieguldīti ap 50 tūkstošiem eiro, informē „Reaton” Durvju ražošanas departamenta direktors Artūrs Ozoliņš:

„ Sākotnēji uzņēmumā radīts inovatīvs produkts ne tikai Latvijas kontekstā, bet visā reģionā – koka durvis metāla kārbā, kuru priekšrocība salīdzinājumā ar durvīm koka kārbā ir nesalīdzināmi lielāka izturība pret, piemēram, mitruma ietekmi vai mehāniskiem bojājumiem, kas rodas lielas noslodzes sabiedriskos objektos: slimnīcās, skolās, biroja ēkās, sporta zālēs, ražošanas telpās, viesnīcās u.c. 

Šādas durvis ir viegli kopt un atjaunot, veicot tikai kosmētiskus defektu novēršanas pasākumus. Metāla kārba nodrošina arī nesalīdzināmi labākas higiēnas prasības, kas ir svarīgas, piemēram, medicīnas iestādēs vai profesionālās virtuvēs. Durvju kārba tiek izgatavota no tērauda, un ir krāsojama jebkurā krāsas tonī un, iestrādājot to ailē, nav jāpapildina ar durvju aplodām, jo kārba pilda jau šo funkciju. Metāla kārbu var komplektēt ar koka vērtni dažādās apdarēs – finierētu, krāsotu, ar HPL apdari, t.sk. HPL ar speciālām antibakteriālām apstrādēm, kuras vienlaikus dod iespēju apmierināt dizaineru vizuālās ieceres un funkcionālās nepieciešamības. 

Savukārt nepieciešamību „Reaton” sākt ražot arī ugunsizturīgās durvis veicinājuši daži lieli projektu iepirkumi, piemēram, Stradiņa slimnīcas projekts un ARS klīnikas izveide, kas apliecinājusi, ka ir liels pieprasījums pēc šādām durvīm, un, ka to nevar nodrošināt neviens no Baltijas ražotājiem, vien tikai daži Rietumeiropas ražotāji, kuru produkcija, salīdzinājumā ar „Reaton” ražoto, ir vismaz trīs reizes dārgāka. 

„Šis bija tehnoloģiski sarežģītākais projekts mūsu vēsturē. „Reaton” komanda strādāja, meklējot tehniskus risinājumus, atkal un atkal sevi izaicinot, eksperimentējot, testējot durvis sertificētās laboratorijās, kur tiek imitēts ugunsgrēks (durvīm liesma jānotur vismaz pusstundu),  līdz panācām vēlamo rezultātu, kas ļauj ar lepnumu teikt, ka tagad „Reaton” tiek nodrošināts visplašākais durvju piedāvājums, kas ļaus mums piedalīties projektu iepirkumos, piedāvājot pilnu durvju komplektu, kas pasūtītājam izmaksā lētāk nekā katru durvju veidu pērkot no citiem ražotājiem.

Šis produkts spēj izpildīt mūsdienu projektu prasības un būvnormatīvus. Liela priekšrocība ir arī šī novatoriskā produkta cena, skatoties kontekstā ar tā ilgmūžību un līdzvērtīgiem durvju piedāvājumiem no Rietumeiropas ražotājiem. Tādējādi spēsim piedāvāt „parastas” telpu iekšdurvis, gan skaņas izolējošas durvis, kas mūsdienās ir pieprasīts produkts, jo cilvēka privātuma aizsardzība un komforts, ko nodrošina blakusesošu trokšņu maksimāla izolācija, kļuvusi par normu, gan EI30 ugunsdrošās durvis, t.sk. ar stiklu, kam ir būtiska loma ēku drošības nodrošināšanā, vai arī ar īpašo – higiēnisko plastikāta pārklājumu metāla virsmai, kas savukārt ir noderīgas ārstniecības iestādēs,” atzīmē ražotnes direktors. Kā mērķa grupas „Reaton” durvīm A. Ozoliņš min sabiedriskās ēkas (valsts un pašvaldību iepirkumi, lieli privāto kompāniju projekti), kur parasti objektos nepieciešams daudz durvju vienlaikus, un kuras uzņēmums spēs saražot esošajā durvju ražotnē Rīgā, Čiekurkalnā. 

Nesen ar jaunajām, sertificētajām ugunsdrošajām durvīm „Reaton” plašāku publiku iepazīstināja notikušajā izstādē „Māja”. Kā informē A. Ozoliņš, „Reaton” trumpis šajā tirgū noteikti būs cenas un kvalitātes attiecība, tādēļ jau ir novērota liela interese pēc šo durvju pasūtījumiem - notiek aktīvas pārrunas ar potenciālajiem klientiem: jau pašlaik kādā dāņu projektā, kā arī  projektos te pat Latvijā jau tiek tāmētas „Reaton” koka durvis metālā kārbā. Kā tuvāko tirgu viņš min Skandināvijas valstis, bet arī Rietumeiropas tirgus tiek uzlūkots ar lielu perspektīvu. „Jau pašlaik aptuveni trešdaļa mūsu produkcijas tiek eksportēta, bet pēc jauno durvju ieviešanas tirgū, paredzam, ka tas ļaus mums kāpināt eksporta apjomus vairāk nekā uz pusi,” secina A. Ozoliņš.Horeca.lv
  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts