Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

04.11.2011

Raita Akerblūma kokteilis „Golden Member” atzīts par labāko Baltijā

Ar latvieša Raita Akerblūma un lietuvieša Rapolas Vareika uzvaru attiecīgi klasiskajā un flair kategorijās 2. novembrī klubā „Studio 69” noslēdzās pirmās Baltijas līmeņa bārmeņu sacensības „Baltic Bacardi Legacy Cocktail Competition 2011”. Konkursā piedalījās 29 Baltijas  labākie amata meistari.

Viens no labākajiem Latvijas bārmeņiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts Raitis Akerblūms starptautiskās žūrijas simpātijas iekaroja ar kokteili “Golden Member”, kas tika pagatavots no „Bacardi Superior” ruma, Sour Rhubarb un Mango liķieriem, Orange bitter, Butterscotch sīrupa un ābolu sulas.

Otro un trešo vietu šajā kokteiļu disciplīnā attiecīgi ieguva Valentīna Kostikova no Igaunijas un Normunds Laiko no Latvijas.

Legacy Classic kategorijas uzvarētājs: Raitis Akerblūms saka:
“Pie šīs receptes strādāju ilgāku laiku, jo “Bacardi Legacy” sacensību uzstādītais mērķis- radīt kokteili līdzvērtīgu leģendārajiem Mojito un Daiquiri, uzstādīja latiņu ļoti augstu.  Līdz pasaules turnīram, kas notiks 2012. gada februārī man ir vēl nedaudz laika, lai pilnveidotu visas nianses – jo uzvaras gadījumā „Golden Member”tiks ieviests bāros visā pasaulē”. Pirms pasaules čempionāta, R.Akerblūms aizvadīs četru dienu sagatavošanās ciklu Londonā pilnveidojot zināšanas par Bacardi rumu, kas nākamgad  svinēs 150 gadu jubileju.

Flair kategorijā, kurā dalībnieki demonstrēja savas žonglēšanas un akrobātikas iemaņas, par labāko tika atzīts Lietuvas pārstāvis Rapolas Vareika, sīvā cīņā apsteidzot Ivaru Rutkovski un Mārtiņu Rozenvaldu no Latvijas. Šīs kategorijas uzvarētājs pievienosies R.Akerblūmam pasaules čempionātā Puertoriko padomdevēja lomā.

Baltic Legacy Cocktail Competition atbalstītāju, SIA „LIVIKO” mārketinga direktors Igors Dobrovoļskis uzskata, ka pirmās Baltijas mēroga bārmeņu sacensības ir lieliska  „iesildīšanās”  pirms pasaules turnīra Puertoriko. Rums un kokteiļi uz tā bāzes ir uzskatāmi par kokteiļu klasiku un savu izcelsmi rod Karību baseina valstīs. 

Bārmeņu sacensības atbalsta Bacardi oficiālie izplatītāji Baltija - SIA LIVIKO (LV), AS LIVIKO (EE) un BENNET (LT). Par konkursa žūrijas un konkursantu izmitināšanu rūpējas „Tallink Hotel Riga”.


Igors Dobrovoļskis,
SIA "LIVIKO” Mārketinga direktors

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts