Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.05.2017

PVD atklāj nelegālu aitas gaļas produktu tirdzniecību

Pārbaudot vietnē Facebook publicētu sludinājumu, Pārtikas un veterinārais dienests biroju ēkā Sēlpils ielā, Rīgā, atklājis nelegālu aitas gaļas un gaļas subproduktu, kā arī gaļas konservu uzglabāšanu un izplatīšanu.
 
Veicot kontrolpirkumu, inspektori konstatēja, ka konservi nav marķēti vai arī ir marķēti neatbilstoši prasībām, tādēļ nav iespējams pārliecināties par to izcelsmi.
 
Turklāt produktu izplatītājs SIA “Bauernhof” nemaz nedrīkst ne ražot, ne izplatīt citu uzņēmumu ražotus gaļas konservus, jo uzņēmums reģistrēts kā gaļas piegādātājs, kas var izplatīt vienīgi savā saimniecībā audzētu, atzītā kautuvē kautu dzīvnieku gaļu un darīt to tikai no savas saimniecības.
 
Saldētā gaļa, saskaņā ar SIA “Bauernhof” skaidroto, iegūta no mājas apstākļos kautiem dzīvniekiem. Šādu gaļu drīkst lietot pašpatēriņam, taču ne izplatīt patērētājiem.
 
Pārbaudes laikā izņemtas 392 konservu kārbas ar sautētu jēra gaļu, 21 kārba ar gaļas subproduktiem, 55 kg saldēta aitu gaļa un 10 aitu galvas. Uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.
 
Tāpat Pārtikas un veterinārais dienests pārbaudījis divus sludinājumu portālā ss.lv publicētus piedāvājumus Liepājā no privātpersonām iegādāties medījumu gaļas konservus un kūpinājumus. Arī šajos gadījumos konstatēta neatļauta iesaistīšanās pārtikas apritē, uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietās.
 
Pārtikas un veterinārais dienests aizvien biežāk saņem informāciju par, iespējams, nelegālu pārtikas, kā arī veterināro zāļu, uztura bagātinātāju tirdzniecību internetā. Patērētāji kļūst aizvien zinošāki, tādēļ nereti, pirms iegādāties kaut ko no nezināmām personām internetā, vēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā, lai noskaidrotu, piemēram, vai uztura bagātinātājs ir reģistrēts vai arī informē dienestu, ja tiem ir aizdomas par piedāvāto produktu drošumu. Sludinājumiem seko līdzi arī legālie pārtikas un citu produktu ražotāji un izplatītāji un par godīgu konkurenci kropļojošiem un ēnu ekonomiku veicinošiem gadījumiem ziņo dienestam.
 
Pārtikas un veterinārais dienests atgādina, ka iesaistoties pārtikas apritē, tas ir – uzsākot ražot, uzglabāt vai tirgot pārtikas produktus, ir obligāti jāreģistrējas Pārtikas un veterinārajā dienestā. Reģistrācija notiek piecu darba dienu laikā un ir bez maksas.
 
Savukārt patērētājiem iesakām - pirms iegādāties pārtikas preces internetā – sludinājumu portālos vai sociālajos tīklos, vispirms pārbaudiet, vai preces pārdevējs ir reģistrējies Pārtikas un veterinārajā dienestā. To var izdarīt ŠEIT. Ja uzņēmums vai persona nav atrodama PVD uzņēmumu reģistrā, tā preces tirgo nelegāli un tās iegādāties nav droši.
 

Avots: PVD

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts