Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

15.11.2016

PVD aicina putnu turētājus pastiprināti rūpēties par biodrošību novietnēs

Ņemot vērā, ka pēdējās nedēļās vairākās Eiropas valstīs - Ungārijā, Horvātijā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Šveicē un Dānijā dažādām savvaļas putnu sugām t.sk. cekulpīlēm, brūnkakļiem, dumbrvistiņām, gulbjiem un kaijām, un Nīderlandē, Austrijā, Ungārijā un Vācijā arī mājputniem, konstatēts putnu gripas vīruss, Pārtikas un veterinārais dienests aicina Latvijas putnu turētājus īpaši nopietni attiekties pret biodrošību putnu novietnēs, novēršot tiešu un netiešu kontaktu starp mājputniem un savvaļas putniem, kā arī nekavējoties ziņot, par putnu saslimšanas vai neskaidras nāves gadījumiem.
 
Atgādinām, ka putnu gripa ir ļoti lipīga vīrusa izraisīta infekcijas slimība, ar kuru var slimot visas putnu sugas, un bieži slimība var būt putniem nāvējoša. Putnu gripas skartajās valstīs novēro arī putnkopju (cilvēku, kas ir ciešā kontaktā ar putniem) inficēšanos ar gripas vīrusu, tādēļ, jebkuru neskaidrību gadījumā par savu veselību, konsultēties ar savu ģimenes ārstu.
 
Ja mājputnu novietnē novērots, ka putni mazāk ēd, strauji samazinās to dējība, tie izskatās savārguši un novēro to nobeigšanos, nekavējoties jāziņo saimniecību apkalpojošam veterinārārstam vai tuvākajai PVD teritoriālajai struktūrvienībai.
 
PVD aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, ja atrasti vairāki (vairāk par 3-5 putniem) vienkopus nobeigušies savvaļas putni, zvanot uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 vai arī vēršoties tuvākajā PVD teritoriālajā struktūrvienībā.
 
Avots:PVD

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts