Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.08.2020

Pulcējoties vīnziņiem un vīna baudītājiem, tiek iepazīta Gruzija


Ar skatu uz Rīgas panorāmu, mūzikas skaņu pavadījumā, ceturtdienas pēcpusdienā tika aizvadīts projekta Izgaršo Gruzijas vīnus degustācijas pasākums. Tā ietvaros Gruzijas vēstniece Latvijā Tea Maisuradze uzrunāja klātesošos, savukārt Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis viesus veda ceļojumā cauri Gruzijai, piedāvājot nogaršot virkni dažādu vīna šķirņu, no kuriem daļa vēl nav pieejama Latvijā. 

Pasākumā tikās sabiedrībā zināmi cilvēki, kam profesionālā karjera saistīta ar viesmīlības sfēru, kā arī tie, kas vēlas iepazīt to, ko var piedāvāt šī valsts. Savukārt, par viesu labsajūtu pasākuma laikā parūpējās pasākuma vadītājs - Edgars Elbergs, taču muzikālu baudījumu sniedza Elizabete Gaile ar grupu.

Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis: “Gruzija ir brīnišķīga valsts, kuras dažādais klimats sniedz iespēju radīt unikālas garšas vīnus. Viesojoties Gruzijā, šo valsti nevar neiemīlēt, tāpat kā tās vīnus. Veidojot šīs vīnu degustācijas pasākumus, vēlamies lauzt stereotipus par Gruzijas vīniem, ļaujot izbaudīt un novērtēt to dažādību. Gruzijas vīnu sortiments pēdējos gados Latvijā ir krietni paplašinājies, jo interese pēc tiem pieaug. Tajā pašā laikā Gruzijā ir aptuveni 500 vīnogu šķirņu, no kurām daudzus vīnus vēl pagaidām Latvijā nobaudīt nemaz nevaram. Tomēr, tikai iepazīstinot ar tiem plašāku sabiedrības daļu iespējams uzzināt, kuras garšas varētu būt iecienītākas arī pie mums.”

Projekts Izgaršo Gruzijas vīnus tapis sadarbībā ar Gruzijas Zemkopības ministriju, tā ietvaros Latvija kļuva par pirmo Baltijas valsti, kuras iedzīvotāji tiek iepazīstināti ar Gruzijas senāko tradīciju - vīnu darīšanu. Jau izsenis viena no būtiskākajām Gruzijas tautsaimniecības nozarēm ir vīna ražošana, vīna darīšanas kultūra šajā valstī ir sena un tradīcijām bagāta. 

Gruzijas vīni Latvijā ir pazīstami, taču līdz galam neiepazīti, lai gan vīna eksports vienmēr ir bijis nozīmīgs aspekts Latvijas un Gruzijas savstarpējā ekonomiskajā sadarbībā. Tieši tāpat kā Latvijā palielinājusies interese par Gruzijas vīniem, arī Gruzijas ražotāji meklē jaunus noieta tirgus, lielu uzsvaru liekot tieši uz Latviju, ar kuru ekonomiskā sadarbība ir bijusi stabila un ilglaicīga.

Zanda Kočāne

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts