Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

18.01.2012

PTAC “Užavas alus” ražotājam uzliek 100 latu sodu saistībā ar nebrīdināšanu par alkohola kaitējumu veselībai

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) noteicis 100 latu sodu “Užavas alus” darītājam SIA “Zaksi” par likuma pārkāpumu, nenorādot jauna izlejamā alus veikala reklāmā brīdinājumu par alkohola kaitīgo ietekmi, liecina PTAC interneta mājaslapā publicētais lēmums.

PTAC lēmumā norāda, ka pērn 19.novembrī Latvijas Nacionālās operas publiski pieejamajās telpās konstatēja, ka SIA “Zaksi” ir sniegusi reklāmas materiālu, kurā iekļauta informācija par trīs alus šķirnēm – “Užavas gaišais”, “Užavas tumšais” un “Užavnieks”, iekļaujot ziņas par alus darītavas “Užavas alus” vēsturi un uzsverot, ka minētās alus šķirnes tiek gatavotas tikai no dabīgām izejvielām, kā arī izteikts aicinājums apskatīt alus darītavu un degustēt alu.

Dažas dienas vēlāk – 24.novembrī – PTAC konstatēja, ka “Zaksi”, sniedzot reklāmu, kurā nav ietverta informācija, kas brīdina sabiedrību par alkohola lietošanas negatīvo ietekmi, ir sniegusi normatīvajiem aktiem neatbilstošu reklāmu. PTAC sāka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā un aicināja sabiedrību sniegt savu viedokli. Atbilde uz šo aicinājumu netika saņemta.
PTAC konstatēja, ka uzņēmums pārkāpis Alkoholisko dzērienu aprites likumu, kura 10.panta pirmā daļa nosaka, ka alkoholisko dzērienu reklāmā ietverama informācija, kas brīdina sabiedrību par alkohola lietošanas negatīvo ietekmi, un ka šādai informācijai atvēlami vismaz 10% no konkrētās reklāmas apjoma.

Izskatot lietu, PTAC atzina, ka SIA “Zaksi” reklāma neatbilst Alkoholisko dzērienu aprites likumam un līdz ar to neatbilst Reklāmas likumam, kas nosaka, ka reklāmai jābūt likumīgai, patiesai un objektīvai, tā veidojama saskaņā ar godprātīgu reklāmas praksi un tā nedrīkst mazināt sabiedrības uzticēšanos, kā arī tai jāatbilst godīgas konkurences principiem.

Uzņēmumam piemērots 100 latu sods, kura pamatotību tas var apstrīdēt Administratīvajā rajona tiesā mēneša laikā no dienas, kad lēmums stājies spēkā.

Pēc “Firmas.lv” informācijas, Užavas alus darītava “Zaksi” reģistrēta 1995.gadā.

2010.gadā uzņēmums apgrozīja 1,39 miljonus latu un nodarbināja 36 strādājošos. Aizpērnā gada peļņa vai zaudējumi “Firmas.lv” datu bāzē nav pieejama. Savukārt 2009.gadā “Zaksi” apgrozīja 1,33 miljonus latu, bet gadu noslēdza ar 178 605 latu zaudējumiem.

No 2011.gada augsta 97,62% uzņēmuma pieder Dacei Nagobadei, bet 2,38% īpašnieks ir Uldis Pumpurs.

Avots: bar.lv


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts