Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.09.2011

Plānots lopbarības augu sēklu maisījumu sastāvā iekļaut dabisko biotopu augu sēklas

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Noteikumi par lopbarības augu sēklu maisījumiem, kas paredzēti dabiskās vides saglabāšanai”, ko šodien, 29. septembrī izsludināja valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projekts izstrādāts, lai pārņemtu Komisijas Direktīvu 2010/60/ES, ar ko nosaka atkāpes tādu lopbarības augu sēklu maisījumu tirdzniecībai, ko paredzēts izmantot dabas vides saglabāšanai. Līdz šim Latvijā nav normatīvo aktu, kas regulētu dabiskās vides saglabāšanai paredzētu lopbarības augu sēklu maisījumu ievākšanu un tirgošanu. 

Pēdējos gados ir vērojams arvien vairāk bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas pasākumu. Lauksaimniecībai modernizējoties un intensificējoties, arvien aktuālāka ir kļuvusi to dabisko zālāju biotopu saglabāšana, kurus apdraud ģenētiskā erozija. Lai gan daudziem vērtīgiem dabisko zālāju biotopiem ir piešķirts īpaši aizsargājamo teritoriju statuss, ar to nepietiek, lai šie biotopi atjaunotos.

Patlaban oficiālā sēklu tirdzniecībā drīkst atrasties lopbarības augu sēklas un šo sēklu maisījumi, kas atbilst 2009.gada 17.februāra MK noteikumu Nr.152 „Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi” prasībām. Ieviešot Komisijas Direktīvas 2010/60/ES prasības, sēklaudzētājiem, kursi izpildīs noteiktas prasības, tiks dota iespēja ievākt un tirgot dabiskās vides saglabāšanai paredzētus lopbarības augu sēklu maisījumus.

Noteikumu projektā noteikti sēklu maisījumu ievākšanas veidi un teritorijas, no kurām tos atļauts ievākt. Noteikta arī kārtība, kādā izsniedz atļauju sēklu maisījumu tirdzniecībai, prasības sēklu maisījumu kvalitātei, kā arī prasības sēklu maisījumu saiņošanai un etiķetēšanai.

Dalībvalstīm Komisijas Direktīva 2010/60/ES jāievieš līdz 2011. gada 30. novembrim.

Noteikumi par lopbarības augu sēklu maisījumiem, kas paredzēti dabiskās vides saglabāšanai stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Vairāk informācijas par dokumentu: [http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40228660].


  

Vēl ziņas

MICHELIN zvaigznes tagad arī Baltijā
Bezmaksas semināri par interaktīvo rīku darba vides riska novērtēšanai OiRA
Latvijā strauji aug vegānisko recepšu popularitāte
Eko programma: krasi mainījusies iedzīvotāju attieksme pret ikdienā nepieciešamām lietām
Maizes diena un Sidra svētki 31.07. 2022.


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts