Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

04.02.2011

Pirmoreiz Latvijā notiks starptautiska dejas mākslas izstāde “Magic Dance Expo 2011”No 19. līdz 21. maijam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā pirmoreiz Latvijā notiks starptautiskā dejas mākslas izstāde “Magic Dance Expo 2011”, kas būs dejai veltīti svētki, gan skatoties un baudot, gan piedaloties un mācoties.

Kultūras attīstībā dejai ir ļoti nozīmīga vieta, turklāt kustību kultūra ir būtisks katra laikmeta liecinieks, kas fiksē un demonstrē sabiedrības aktualitātes, noskaņojumu un pat modes tendences. Caur dejas prizmu varam iepazīt gan savu, gan citu valstu kultūru dažādību, kā arī izcelt individualitāti un gūt milzīgu emocionālu baudījumu.

„Magic Dance Expo” parādīs deju pasaules daudzveidību un iepazīstinās pieaugušos, bērnus un jauniešus ar deju kā pozitīvu emocionālo lādiņu, veselīgu un modernu dzīvesveidu un iespēju mācīties un attīstīties.

„Mēs vēlamies veidot šo pasākumu par ikgadēju un vērienīgu dejas notikumu, tāpēc aicinām projektā iesaistīties deju organizācijas, horeogrāfus, dejotājus un dejas mīļotājus, gan piedaloties izstādes, konkursu un meistarklašu veidošanā, gan mērojoties spēkiem sacensībās un konkursos,” uzsver projektu grupas direktors Rolands Nežborts.

Trīs dienas – deju šovi, paraugdemonstrējumi un dejas izrādes
Ritms, kustība, mūzika, gaisma un pozitīva enerģija trīs dienas Ķīpsalu pārņems savā varā. “Magic Dance Expo” divās hallēs, uz vairākām skatuvēm un deju grīdas prezentēs deju šovus, paraugdemonstrējumus un deju izrādes, kuros piedalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu deju kolektīvi un solisti. Deja šajās dienās Ķīpsalā apvienos lielus un mazus, pieredzes bagātus un tik tikko dejot sākušus cilvēkus.

Līdz šim tādi deju stili kā salsa, freestyle, street dance, hip-hop, R’n’B, breakdance, shuffle, austrumu dejas, tectonic un daudzi citi savās publiskajās izpausmēs tiek nodalīti vai prezentēti atsevišķi no tautas deju, estrādes deju un citiem tradicionālajiem deju novirzienu pasākumiem, tādējādi veidojot alternatīvu dejas mākslas vidi. “Projekta mērķis ir atrast visu dejas mākslas veidu saskarsmes formu, veidojot dejas mākslas kopprojektu un prezentējot to kā daudzšķautņainu un tomēr vienotu mākslas veidu,” uzsver projekta veidotāji.

Visdažādāko dejas stilu sacensības un konkursi
Jaunrades un attīstības pamats ir ne vien iedvesma, talants un darbs, bet arī konkurence. Sacenšoties dejotāji atklāj savas spējas, spēku un gūst gan uzvaras, gan zaudējumu pieredzi, kas padara ikvienu spēcīgāku gan fiziski, gan garīgi.

Trīs dienu laikā Ķīpsalā notiks vairāk nekā 20 visdažādāko dejas stilu sacensības un konkursi, kuros sacentīsies gan dejas mākslas profesionāļi, gan amatieri, gan bērni.

Lai atklātu jaunus deju talantus, 19. maijā Ķīpsalā notiks bērnu deju konkurss “Magic Dance Kids 2011”, kurā 3 līdz 7 gadus veci solisti un bērnu deju grupas sacentīsies, dejojot visdažādākajos deju stilos.

Lai pievērstu uzmanību deju izpausmju daudzveidībai katrā Latvijas skolā, skolēni ir aicināti pierādīt savu dejotprasmi un pārstāvēt savu skolu deju konkursā “Magic Dance Best School 2011”, kas notiks 20. maijā. Atlases kārtas šim konkursam notiks jau 10. un 11. martā. Šajās sacensībās katrs var parādīt savu vietu dejas pasaulē un pierādīt savu centību, darbspējas un talantu radīt dejas priekšnesumu gan kā soloizpildītājam, gan grupas dalībniekam. Tāpat gatavošanās sacenībām nozīmīgi ietekmē dejotāja attiecības ar partneriem un pasniedzējiem, kopīgi dodoties uz vienu mērķi – pārstāvēt savu skolu visas valsts mērogā.

20. maijā notiks atklātā Baltijas street dance kausa izcīņa “Riga Challenge 2011”, savukārt 21. maijā - atklātā Eiropas street dance kausa izcīņa “Riga Challenge 2011”, kurā piedalīsies vairāk nekā 20 valstu dejotāji un cīnīsies par iespēju piedalīties pasaules street dance čempionātā “SDK Europe 2011”.

Savukārt atklāt austrumu deju burvību un novērtēt jaunas deju stila iespējas varēs deju konkursā “Magic Bellydance 2011”, kas notiks 19. maijā.

Deju apmācības, semināri, meistarklases
“Magic Dance Expo” varēs baudīt ne tikai deju priekšnesumus, bet arī iegūt un papildināt zināšanas un prasmes. Katru dienu Ķīpsalā notiks semināri gan deju pedagogiem, gan pašiem dejotājiem, kurus vadīs horeogrāfi un deju pasniedzēji no Latvijas un citām pasaules valstīm. Deju mīļotājiem būs iespēja apmeklēt dažādu dejas stilu nodarbības arī iesācējiem.

Ķīpsalā varēs apmeklēt hip-hop, street dance, breakdance, locking, house, jazz, bellydance, flamenko, salsas, balles deju un citu stilu deju nodarbības un meistarklases.

Tērpi, kurpes, rotas…
Dejotāja tēls, apģērbs, apavi un aksesuāri ir ļoti nozīmīgi un padara dejas vēstījumu spilgtāku, kā arī palīdz dejotājam izpildīt deju droši un tehniski precīzi.

Tāpēc līdztekus košiem deju šoviem un deju sacensībām Ķīpsalā ikviens dejotājs vai tikai vēl topošie mākslinieki varēs atrast visu nepieciešamo, lai pilnvērtīgi nodarbotos ar sev piemērotāko deju stilu – plašā izstādes ekspozīcija piedāvās visdažādāko deju stilu tērpus un apavus gan mēģinājumiem, gan koncertiem, būs plašs deju studiju aprīkojuma klāsts, deju trenažieri un apmācību materiāli. Vadošās Latvijas deju skolas un studijas Ķīpsalā prezentēs savas apmācību programmas, savukārt deju klubi un kolektīvi aicinās savā pulkā jaunus dejotājus.

“Magic Dance Expo” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Vairāk par projektu: www.magicdanceexpo.lv


Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts