Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.11.2011

Piecos gados “McDonald’s” Baltijas valstīs investēs 27 miljonus latu

Šī gada laikā Latvijā “McDonald’s” atklās 3 jaunus “McDrive” restorānus un investēs 4,5 miljonus latu uzņēmuma attīstībā. Divi restorāni atradīsies Rīgā – viens savas durvis ir jau atvēris Imantā, Kurzemes prospektā 3F, savukārt otrs tiks atklāts Vienības gatvē 115A decembrī. Tāpat šogad “McDonald’s” atklās savu pirmo restorānu ārpus Rīgas, kas atradīsies Daugavpilī un iezīmēs sākumu uzņēmuma paplašināšanās plāniem reģionos. Kopumā “McDonald’s” restorānu īpašnieks Baltijas valstīs “Premier Capital Limited” piecu gadu laikā – no 2010.gada līdz 2014.gadam ieskaitot – plāno investēt attīstībā 27 miljonus latu un paplašināt tīklu līdz 35 restorāniem.

Tomašs Navrockis, “McDonald’s” rīkotājdirektors Baltijas valstīs: “Pirmo reizi “McDonald’s” restorānu tīkls Latvijā pieredzēs tik iespaidīgu paplašināšanos – šogad tiks atvērti 3 jauni restorāni divu mēnešu laikā. “McDonald’s” sevi pierādījis ne tikai kā populāru un strauji augošu restorānu tīklu, bet arī kā labu darba devēju. Katru gadu tiek nodrošinātas arvien vairāk darbavietas. Trīs jauno restorānu vajadzībām šogad pieņemsim darbā gandrīz 110 darbiniekus. Gada beigās “McDonald’s” darbinieku skaits sasniegs 600, un darbinieku apmācībās un motivācijas programmās būsim ieguldījuši ap 70 000 latu. Nākamgad plānojam turpināt šogad iesākto darbības paplašināšanu ārpus Rīgas, atverot divus jaunus restorānus, kā arī rekonstruēt divus restorānus Rīgā, piešķirot tiem mūsdienīgu izskatu un labiekārtojot klientu priekam.”

Kopumā šogad Baltijas valstīs “McDonald’s” investēs 6,2 miljonus latu, bet nākamgad investīciju apjoms sasniegs vairāk nekā 7 miljonus latu. Pašlaik Igaunijā darbojas desmit “McDonald’s” restorāni, un nākamgad plānots vienu restorānu rekonstruēt un atklāt kafetēriju “McCafe”. Lietuvā pašlaik darbojas deviņi “McDonald’s” restorāni, no kuriem viens durvis vēra šogad, bet nākamgad tiks atvērts jauns restorāns Viļņā, kā arī divi restorāni tiks rekonstruēti.

Melo Hili, “Premier Capital Limited” rīkotājdirektors: ““McDonald’s” ir līderis restorānu biznesā Baltijas valstīs. Neviens cits restorānu tīkls nevar lepoties ar tik strauju attīstību un iespaidīgu apmeklētāju skaitu, kas gada laikā sasniedz 22 miljonus. Neskatoties uz ekonomisko situāciju reģionā, plānojam piecu gadu laikā – no 2010.gada līdz 2014.gadam ieskaitot – investēt tālākā attīstībā 27 miljonus latu un paplašināt savu tīklu līdz 35 restorāniem. Tas palīdzēs nodrošināt augstu “McDonald’s” restorānu pieejamību visās Baltijas valstīs un turpināt nostiprināt līderpozīcijas sabiedriskās ēdināšanas jomā. Analizējot ēšanas paradumus un apmeklētāju aktivitāti, redzam, ka cilvēku pirktspēja ir stabilizējusies, kas ļauj paredzēt augstu ieguldīto investīciju atdevi. Pateicoties mūsu lojālajam apmeklētāju lokam, varam turpināt attīstīties un paplašināt mūsu biznesu, kā arī fokusēties uz klientu apmierinātību un augstu produktu kvalitāti ar pievienoto vērtību – šie gadi mums ir aizraujošas izaugsmes un vēl lielākas tirgus daļas iegūšanas laiks Baltijas valstīs.”


Par “McDonald’s”
“McDonald’s“ (NYSE:MCD) ir vadošais ātrās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs ar vairāk nekā 32 000 restorānu 117 valstīs. Ap 80% no “McDonald’s“ restorāniem pieder franšīzēm, kas nodrošina to darbību. Papildu informācija par “McDonald’s“ ir pieejama aboutmcdonalds.com, mcdonalds.lv, Twitter (@McDonalds) un Facebook (Facebook.com/McDonalds).

“McDonald’s“ darbību Latvijā sāka 1994.gadā, atverot restorānu Vecrīgā. “McDonald’s“ Latvijā ir ne tikai vadošais ātrās ēdināšanas restorānu tīkls, bet arī labs darba devējs. Pēdējo gadu laikā darbinieku skaits ir audzis vairāk nekā divas reizes un līdz gada beigām sasniegs 600. “McDonald’s“ piedāvā darba iespējas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pašlaik šādu iespēju nodrošinot ap 20 cilvēkiem. Ienākot Latvijā, “McDonald’s“ līdzi atnesa sociāli atbildīga uzņēmuma praksi, ko apliecina 2007.gadā izveidotais labdarības fonds “Ronald Mcdonald House Charities Latvija”, kura darbība ir veltīta labdarības līdzekļu piesaistei, un ieguldījums nāk arī no ikviena pārdotā “Happy Meal” komplekta.

Maltas kompānija “Premier Capital Limited” ir 53 “McDonald’s” restorānu īpašnieks Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Maltā un Grieķijā, un uzņēmums nodarbina vairāk nekā 2000 cilvēku. Baltijas valstīs piecu gadu laikā – no 2010.gada līdz 2014.gadam ieskaitot – “Premier Capital Limited” plāno investēt tālākā attīstībā 27 miljonus latu un paplašināt tīklu līdz 35 restorāniem.


Krīvs Krauliņš,
“McDonald’s” mārketinga vadītājs Latvijā


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts