Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

22.08.2016

Pieaug kartupeļu čipsu noiets Latvijā

Pieaugot kartupeļu čipsu noietam Latvijā un eksporta tirgos, Latvijā pazīstamā kartupeļu čipsu zīmola “Ādažu Čipsi” ražotājs SIA Orkla Confectionery & Snacks Latvija šogad plāno iepirkt 20 tūkstošus tonnu kartupeļu, kas ir par 33% vairāk nekā pērn.

Šāds ražošanas apjomu pieaugums galvenokārt saistīts ar jauno kartupeļu čipsu veidu – “katliņčipsu” un “vafeļčipsu” – noieta pieaugumu Latvijā un eksporta tirgos, lielākoties Skandināvijā.

“Čipsu ražošanai ir ļoti augstas prasības, nepieciešami kartupeļi ar augstu cietes saturu un ļoti zemu cukura līmeni, lai čipsiem būtu gaiši zeltaina nokrāsa, kas atbilst standartiem un Orkla prasībām. Tāpat svarīgi ir arī kartupeļu uzglabāšanas nosacījumi. 

Čipsu kartupelis ir jutīgs pret temperatūras svārstībām. To nepieciešams uzglabāt nemainīgā temperatūrā, tādēļ mums ir noliktavas ar automātisko temperatūras uzturēšanas sistēmu,” stāsta “Ādažu Čipsi” agroservisa direktors Ilgvars Krūmiņš. 

Kopš 1993. gada SIA Orkla Confectionery & Snacks Latvija (iepriekš Latfood) ir viens no lielākajiem kartupeļu pārstrādātājiem valstī, kas katru gadu palielina kartupeļu iepirkuma apjomus, sadarbojoties ar Latvijas kartupeļu audzētājiem, kas spēj nodrošināt labu kartupeļu kvalitāti un zināmas šķirnes.

Arī zemnieki atzīst, ka kartupeļi ir salīdzinoši sarežģīta un resursu ietilpīga kultūra. “Kartupeļu audzēšanai nepieciešami lieli degvielas, mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļu, kā arī darbaspēka resursi. Stādījumi var ciest nelabvēlīgos laika apstākļos, šogad lielu postu ir nodarījušas pārmērīgās lietavas”, piebilst zemnieku saimniecības “Piekalnes” īpašniece Ināra Pakalna.

Latvijā tiek audzētas aptuveni 60 dažādas kartupeļu šķirnes, Eiropā – aptuveni 1000, taču čipsu izgatavošanai derīgas ir vien mazāk nekā 10 šķirnes. “Ādažu čipsu” un “Taffel” produkcija Latvijai un eksporta valstīm tiek izgatavota no četrām kartupeļu šķirnēm: Lady Claire, Verdi, Saturna un Kiebitz. Šīs šķirnes tiek iepirktas no 18 Latvijas zemnieku saimniecībām, tādējādi atbalstot vietējos kartupeļu audzētājus.

No šī gada jūlija sākuma “Ādažu Čipsi” izgatavo produkciju no jaunās ražas kartupeļiem, bet septembrī sāksies kartupeļu iepirkšana uzglabāšanai noliktavā. Noliktavās tiek glabāti aptuveni 15 tūkstoši tonnu kartupeļu, savukārt dienā SIA Orkla Confectionery & Snacks Latvija ražotnē Ādažos tiek pārstrādātas aptuveni 100 tonnas kartupeļu.

SIA Orkla Confectionery & Snacks Latvija ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā ar zīmolu “Ādažu Čipsi”, ieņemot vairāk nekā 48%* lielu tirgus daļu. Uzņēmuma produkcija ar zīmolu “Taffel” tiek eksportēta uz Baltijas valstīm, Skandināviju, ASV, Krieviju, Lielbritāniju, Gruziju, Kazahstānu un Azerbaidžānu. 

Horeca

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts