Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.11.2012

“PHOTAZH PASSAGE”

Park Hotel Latgola aicina 6.decembrī plkst 17:00 uz jaunas izstādes atklāšanu! Šoreiz tā būs neierasta un oriģināla. Jaunais fotomākslinieks FreDariCo Dimitrij mums piedāvās fotāžas darbu kolekciju ar nosaukumu PHOTAZH PASSAGE! 
Fotāža  - tā ir pārdabisku fotogrāfiju māksla, apkārtējās vides bezapziņas pieskāriens, pāreja no abstraktā uz konkrēto. Eksistē vairāki fotāžas veidi un žanri. Viens no tiem ir makroskopiskā fotāža.
Šis fotāžas veids ir unikāls ar savu struktūru, taisnajām līnijām un līdzenajām krāsas virsmām. Kā zināms, katra fotogrāfija sastāv no pikseļiem. Bet kā tie izskatās palielinājumā? Kā tie savienojas? Makroskopiskā fotāža pikseļus attēlo visā to krāšņumā, apvieno detalizētākās krāsās un kompozīcijās. 
Darbi atgādina māju plānus, rūpnieciskos celtņus un konveijerus. Šī sakritība  nav nejauša, jo fotāža atgādina ne tikai fotogrāfijas uzbūves ideju, bet arī pašas realitātes uzbūves ideju, kas sastāv no absolūti abstraktiem elementiem.
Makroskopiskās fotāžas darbi atgādina kubismu vai pat Marka Rotko darbus, kam par godu neoficiāli un, joka pēc, FreDariCo sauc šo virzienu par „MarkRo-skopiskā fotāža”. Izstādes mērķis ir skatītājus ievilināt noskaņojumu un emociju karšu pasaulē, vārdu sakot,  telpu plānos, kuros dzīvo mākslinieciskā fantāzija un glabājas uzrkrātā pieredze.
Darbu vairākumam ir izdomāti nosaukumi, bet tā ir tikai daļa no patiesības, tādēļ, lai saglabātu objektivitāti, skatītājam tiek dota iespēja pašam radīt fotāžas kompozīcijām nosaukumus un pat emociju aprakstus.
Darbi, kurus būs iespēja aplūkot ir vienīgajā eksemplārā, kas pastiprina šo mākslas darbu unikalitāti. Tos var nokopēt, bet atkārtot gan neizdosies! Apskatāmi būs 12 darbi par pārejas tēmu, un 2013.gada janvārī izstādei pievienosies vēl viens – trīspadsmitais!
Fotāžas gleznu autors sevi dēvē par FreDariCo. Jauns un oriģināls mākslinieks – dzimis un dzīvojošs Daugavpilī. Interesants ir fakts, ka viņš pašlaik, pats īsti nezinot kāpēc, apgūst viesnīcu biznesa speciālista izglītību. FreDariCo sevi dēvē par fotāžas virziena, kā atsevišķa mūsdienu mākslas veida, pirmatklājēju un aicina visus ieinteresētos šajā daiļradē griezties pie viņa personīgi.
Izstāde būs apskatāma līdz 2013.gada 31.janvārim!

“PHOTAZH PASSAGE”
6 декабря в 17:00 гостиница Park Hotel Latgola приглашает на открытие выставки! На этот раз выставка будет необычной и оригинальной. Фотохудожник Фрэдарико Димитрий предложит Ващему вниманию коллекцию фотажных работ под названием «PHOTAZH PASSAGE»!
Фотаж – это искусство сверхьестественной фотографии. Прикосновение к безсознательному окружающего пространства. Переход от абстракного к конретному. Существует несколько видов и жанров фотажа. Один из них – это макроскопический фотаж.
Этот вид фотажа уникален своей структурой, прямыми линиями и ровными цветовыми поверхностями. Как известно, каждая фотография состоит из пикселей, но как именно они выглядят в приближении? Как они скрепляются? Макроскопический фотаж показывает их во всей красе, сочитаясь в более чётких цветах и композициях. 
Работы напоминают планы зданий, дома, даже производственные станки и конвееры. Это совпадение так же не случайно, ведь фотаж напоминает идею строения, не только фотографии, но и самой реальности, состоящей из совершенно абстракиных элементов. Выделение абстрактных элементов конкретизирует их как отдельный объект и позволяет разглядеть как самостоятельно существющий феномен.
Картины в макроскопическом фотаже напоминают кубизм или даже работы Марко Ротко, в честь которого неофициально называется «МаркРо-скопическим фотажем». Цель выставки погрузить человека в этот мир настроений и эмоциональных карт, словно планов помещений, в которых живёт художественная фантазия и хранится накопленный опыт.
У большенства работ существует названия, но это лишь часть истины, поэтому, для большей объективности зрителю предоставляется возможность самому дать название картинам и даже описание их переживаний. 
Несмотря на печатное происхождение картин фотажа, предоставленные работы выполнены в единственном экземпляре, что подчёркивает их уникальность. Проще говоря: скопировать их можно, но повторить нельзя!
12 работ на тему переходов. В 2013 году добавится ещё одна.
Автор работ именует себя как Фрэдарико. Молодой и самобытный художник, рождённый и живущий в Даугавпилсе, зачем-то получающий оброзование в сфере гостинечного бизнеса. Он является первооткрываетелем и основателем движения фотажа как отдельного вида современного исуксства, и призывает всех заинтересованных в этом перспективном творчестве обращаться к нему лично.

Ознакомиться с  работами художника можно до 31 января 2013 года!

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts