Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.03.2016

Pētījumā noskaidrots jauniešu viedoklis par valsts simtgades pasākumiem

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, tika veikta BA "Turība"studējošo aptauju, lai noskaidrotu, kādas Latvijas vērtības jaunieši vēlētos izcelt mūsu valsts simtgades kontekstā. Tāpat aptaujā tika noskaidrots, kādus pasākumus jaunieši labprāt apmeklētu simtgades svētku ietvaros.  Tā kā augstskolā studē gan jaunieši no Latvijas, gan ārvalstīm, bija interesanti izprast un saskatīt vienojošo un atšķirīgo viņu viedokļos. 

Latvijas lielākās vērtības – daba un tradīcijas
Valsts simtgade ir lieliska iespēja lepoties un godināt mūsu vērtības, tāpēc studentiem tika jautāts, kuras, viņuprāt, ir lielākās vērtības. Vairāk kā puse vietējo studentu (51%) norādīja, ka Latvijas lielākā vērtība ir daba, otrajā vietā (48%) ierindojot latviskās tradīcijas. 

Simtgades ietvaros jāizceļ Dziesmu un Deju svētki 
Valsts simtgades pasākumu ietvaros aptaujātie jaunieši visvairāk (63%) vēlētos izcelt Dziesmu un Deju svētkus, kā arī Līgo svētku tradīcijas (29%). Analizējot respondentu sniegtās atbildes, var secināt, ka jaunieši lepojas ne tikai ar svētkiem, bet arī ar draudzīgajām attiecībām ar mūsu kaimiņvalstīm – Igauniju un Lietuvu, kā arī ar faktu, ka Latvijā ir 4.ātrākais internets pasaulē.

Ārvalstnieku skatījumā latviešiem vairāk jālepojas ar nacionālo virtuvi
Ārvalstu studējošo skatījums ir atšķirīgs – valsts simtgades svētku laikā, viņuprāt, uzsvars jāliek uz nacionālās virtuves popularizēšanu, kā arī nedrīkst aizmirst par tādu svētku sastāvdaļu kā uguņošana. Starp vērtībām, ar kurām Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu lepoties, ārvalstnieki min arī Kapu svētku tradīcijas un Mātes dienas svinēšanu, kā arī, viņuprāt, raksturīgās latviešu rakstura īpašības - iecietību, viesmīlību, smaidīgumu un vienotību.

Jaunieši vēlas apmeklēt mūsdienu izpildītāju koncertus un nacionālo ēdienu festivālu 
Neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa ir dažādi koncerti, festivāli un pasākumi, tāpēc studentiem tika piedāvāts izvēlēties, kādus pasākumus viņi vislabprātāk apmeklētu – 63% vietējie un 56% ārvalstu studentu atzīmēja, ka vislabprātāk apmeklētu pazīstamu mūsdienu mūzikas izpildītāju koncertu un nacionālo ēdienu festivālu, savukārt, pasaulē pazīstamu klasiskās mūzikas izpildītāju koncertu labprāt apmeklētu 52% ārvalstu studentu un 24% vietēju studentu. 

Ārvalstnieki vēlas ielu mākslas festivālus, latvieši – Porziņģa spēli 
Ārvalstu studentus daudz vairāk kā vietējos jauniešus interesētu dažādi ielu mākslas festivāli. Respondentu atbildes liecina, ka 43% vietējo studentu rastu iespēju apmeklēt basketbola spēli ar Kristapa Porziņģa piedalīšanos. Jāpiebilst, ka šādu vēlmi pauda arī 26% ārvalstu studentu.

Gan vietējie studenti (49%), gan ārvalstnieki (48%) labprāt dotos iepazīt vēl nezināmas Latvijas vēsturiskās vietas, un simtgades tuvošanās ir lielisks iemesls, lai tuvāk iepazītu Latviju. 

Svētki gan pašiem, gan ciemiņiem 
83% no visiem respondentiem viennozīmīgi uzskata, ka Latvijas valsts simtgade ir svētki gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ārvalstu ciemiņiem. Pētījumā atspoguļojās dažādi interesanti fakti par mūsu valsts vērtībām – latviešu un ārvalstnieku skatījumā, kā arī jauniešu domas par to, kas noteikti jāiekļauj svētku programmā.


 Marta Kive


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts