Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.02.2015

Pērn pieaudzis Rīgas Tūrisma informācijas centru apmeklētāju skaits

Aizvadītājā gadā Rīgas Tūrisma informācijas centrus apmeklējuši par 5% vairāk tūristu, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā informācija. 

Vislielākā aktivitāte novērota jūlijā un augustā, kad informācijas centrus apmeklējuši teju 80 tūkstoši tūristu. 

No visiem apmeklētājiem 20% bijuši no Vācijas, no Krievijas – 18%, Latvijas  - 10%, bet Lielbritānijas tūristi veido 7% no visiem apmeklētājiem. Tāpat ievērojamu interesi izrādījuši viesi no Spānijas, Francijas, Beļģijas, Nīderlandes, kā arī dažādām Āzijas valstīm. Visvairāk cilvēku apkalpoti Tūrisma informācijas centrā Rātslaukumā, kurā uzņemti teju 75% no visiem apmeklētājiem. 

40% ārvalstu viesus interesējušies par kultūru, vēsturi un dažādiem apskates objektiem. Tādi pakalpojumi kā ēdināšana, iepirkšanās, suvenīri, banku un pasta pakalpojumi interesējuši 20% apmeklētāju, savukārt transporta pakalpojumi – 12%, kam seko pasākumi un ekskursijas Rīgā, kā arī ceļošana uz citām Latvijas pilsētām.

“Aizvadītais gads tūrisma nozarē un līdz ar to arī informācijas centros ir bijis darbīgs - esam apkalpojuši vairāk nekā ceturtdaļmiljonu tūristu. Visaktīvākais periods bija vasara, kad Rīgā norisinājās dažādi lieli pasākumi. Arī Ziemassvētkos novērojām lielu interesi, un šogad mūsu informācijas centrus šajā laikā apmeklēja par 4% vairāk ārvalstu viesu nekā pērn,” piebilst Rīgas Tūrisma informācijas centru vadītāja Zane Kursīte. 

Informācija par Rīgas pilsētas tūrisma piedāvājumu tiek sniegta Rīgas TIC Rātslaukumā, Līvu laukumā un Rīgas Starptautiskajā autoostā. Visos centros ir pieejamas konsultācijas un informatīvie materiāli, bet Rīgas TIC Rātslaukum ir pieejami arī maksas pakalpojumi.
Anna Blaua  

Vēl ziņas

Uz Ziemassvētkiem laiž klajā īpašu Rīgas Melno Balzamu ar šokolādes un piparmētru garšu
Eksperti: Latvijā būtu jāveicina bioloģiskās pārtikas ražošana un patēriņš
Birštonas kūrorts karantīnas laikā piedāvā apvienot attālināto darbu un atpūtu
Liepājas uzņēmums “Tiamo grupa” atver vēl vienu Čili Pizza Rīgā
Uzturs ārpus mājas un maltīšu regularitāte – pētījumā noskaidroti galvenie bērnu uztura izaicinājumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts