Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.04.2021

Pērn Latvijā pārdoti vairāk nekā 1,6 miljoni Gruzijas vīna pudeļu


Kopš 2020. gada pavasara, sadarbībā ar Gruzijas Zemkopības ministriju, Latvijā tiek realizēts projekts Iepazīsti Gruzijas vīnus, kura mērķis ir popularizēt Gruzijas vīnu kultūru un stiprināt Latvijas-Gruzijas savstarpējo sadarbību. Pērn Latvijā tika pārdoti vairāk nekā 1,6 miljoni Gruzijas vīna pudeļu, kas liecina, ka sabiedrībā Gruzijas vīns guvis arvien lielāku atzinību.

Pēdējo gadu laikā ir stiprinājusies Latvijas-Gruzijas savstarpējā ekonomiskās sadarbība, kuras ietvaros Latvija ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem tirgiem Eiropā Gruzijas vīnam. 2019. gadā Gruzija eksportēja teju 94 miljonus vīna pudeļu uz 53 dažādām pasaules valstīm. Pērn kampaņas “Iepazīsti Gruzijas vīnus” ietvaros, 2020. gadā Latvijā tika pārdotas vairāk nekā 1,6 miljons vīna pudeļu, kas liecina, ka pēdējo gadu laikā pieprasījums un Gruzijas vīnu popularitāte turpina augt. 

Tea Maisuradze, Gruzijas vēstniece Latvijā: “Gruzijas kultūrā vīna darīšana ir viena no senākajām un svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm. Tā ir tradīcija, kas ir izkopta vairāku gadsimtu garumā un joprojām turpina būt būtiska sastāvdaļa gruzīnu ikdienā. Priecājos, ka jau otro gadu Latvijā tiks realizēta kampaņa “Iepazīsti Gruzijas vīnus”, lai stiprinātu sabiedrības izpratni par Gruzijas vīnu kultūru ne vien iepazīstot vīnu, bet arī tā darīšanas vēsturi un tradīcijas.”

Lai veicinātu Baltijas valstu ciešāku sadarbību ar Gruzijas Zemkopības ministriju, visās trīs Baltijas valstīs tiks realizēta informatīvā kampaņa “Iepazīsti Gruzijas vīnus”. No šī gada projekts tiks realizēts Lietuvā, savukārt Latvijā tas norisināsies jau otro gadu. Šogad, lai vīna baudītājus vestu arī vizuāli skaistā ceļojumā cauri Gruzijai, sadarbībā ar latviešu mākslinieci Ruti Martu Jansoni tapusi gleznu sērija, ar kuru būs iespējams iepazīties informatīvās kampaņas ietvaros. 

“Kad biju maza, tētis un vecvecāki devās uz Gruziju, un tā caur diapozitīvu foto vakariem es sāku iepazīt šo kultūru. Gruzija man vienmēr sasitās ar ļoti skaistu dabu, kalniem un sauli. Priecājos, ka esmu iesaistījusies šajā projektā, jo lielformāta gleznu radīšanas process bija intensīvs un ļoti piepildīts laiks, taču tas sniedza iespēju atgriezties sajūtās par Gruziju, tās siltumu un viesmīlību. Arī šajā laikā, kad joprojām pasaules apceļošana ir ierobežota, nesteidzīga vīna baudīšana var būt lielisks veids kā varam ļaut sev ieraudzīt dažādas detaļas, kas saistās ar šo kultūru un doties lieliskā garšas un sajūtu ceļojumā,” stāsta latviešu māksliniece Rute Marta Jansone. 


Zanda KočāneALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts