Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.12.2015

Pasākumu kalendārs 2016.gadam

Izdevums “Latvia’s Top Events 2016” sniedz noderīgu informāciju par tūristus saistošiem pasākumiem mūsu valstī.

Gada nozīmīgāko sarīkojumu kalendārs tapis Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sadarbībā ar Rīgas tūrisma attīstības biroju un reģionālajiem tūrisma informācijas centriem. Šogad tajā iekļauti gandrīz 100 pasākumu.

TAVA tūrisma informācijas projektu speciālists Enārs Plinta atzīst: “Nākamajā gadā nebūs tik liela mēroga notikumu kā 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, vai 2015. gadā, kad Latvija bija prezidējošā valsts ES Padomē. Taču gads solās būt notikumiem bagāts tik un tā.”

TAVA speciālists piemin vairākus sarīkojumus dažādās Latvijas vietās, kas ir jauni vai mazāk dzirdēti un tikai tagad nokļuvuši kalendārā, tādi kā, piemēram, stinču jeb salaku festivāls Liepājā februāra mēnesī, kara ainu rekonstrukcijas festivāls Daugavpils cietoksnī vasaras vidū vai ābolu festivāls Dobelē rudens sākumā.

Lielākā daļa kalendārā ietverto notikumu atkārtojas gadu no gada. Ledus (februārī) un smilšu (jūnijā) skulptūru festivāli Jelgavā jau ir kļuvuši par neapstrīdamu vērtību, tāpat kā, piemēram, Cēsu mākslas festivāls jūlijā vai Velo diena un nakts Kuldīgā maijā u. c. Notikumu kalendārs dod iespēju uzzināt norišu laiku, kas tūristiem ir svarīgi, lai plānotu savus ceļojumus.

Ne viens vien ārvalstu tūrists ir paudis interesi par Rīgas restorānu nedēļu apmeklējumu. Pavasarī tā notiks no 16. līdz 22. maijam un rudenī - no 10. līdz 16. oktobrim.

Par vienu no vērienīgākajiem sarīkojumiem apmeklētāju skaita ziņā solās būt populārās mūzikas festivāls “Positivus” Salacgrīvā, kas notiks no 15. līdz 17. jūlijam.

No ievērojamākajiem sporta sarīkojumiem jāmin ne tikai Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Liepājā un Kuldīgā februārī, bet arī FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Rīgā, kāds mūsu valstī notiks pirmo reizi. Biķernieku sporta bāzē kopā ar latviešu izcilajiem autobraucējiem Reini Nitišu un Jāni Baumani redzēsim arī citas spožas zvaigznes.

Gada notikumu kalendārā, protams, ir iekļauts tūrisma nozares sarīkojums Ķīpsalā, Rīgā “Balttour 2016”, kas arī šai reizē notiks februāra pirmajā nedēļas nogalē.

Kalendārā datuma precizēšanas dēļ nav iekļauts, taču, domājams, tas būs sevišķs notikums, kad pēc restaurācijas, paplašināšanas un modernizācijas durvis vērs Nacionālais mākslas muzejs. Plānots, ka muzejs pirmos apmeklētājus uzņems maija mēnesī. Gods pirmajam tajā parādīt savus darbus uzticēts Miervaldim Polim.

No mākslas jomas 2016. gada spilgtākajiem notikumiem jāmin arī pavasarī gaidāmā komponista Ērika Ešenvalda operas “Iemūrētie” pirmizrāde. Savukārt tradicionālais Rīgas Operas festivāls no 1. līdz 11. jūnijam aizritēs itāļu opermūzikas dižgara Džuzepes Verdi zīmē.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad daudzās vietās Latvijā notiks pilsētu vai novadu svētki. Dvīņu pilsētas Valka un Valga tos plaši svinēs jūnijā, Rožu festivāls Tukumā gaidāms jūlijā, bet Ventspils ar krāšņajiem ziedu paklājiem – augustā. 

2016. gada nozīmīgāko sarīkojumu kalendārs sagatavots elektroniskā veidā angļu valodā. Sk. nacionālajā tūrisma portālā www.latvia.travel.

Inta Briede

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts