Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

12.07.2016

Pasākums- Apvienotais Ameriku orķestris uzstāsies Liepājas koncertzālē

Sestdien, 16.jūlijā pulksten 19 teju 80 jauni un talantīgi mūziķi no Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas kontinentiem priecēs klausītājus ar aizrautīgu un daudzveidīgu mūzikas programmu koncertzālē “Lielais dzintars”. “YOA Orchestra ofthe Americas” jeb “YOA Apvienotais Ameriku orķestris” jūlija mēnesī dodas turnejā pa Ziemeļeiropu, un Liepājas koncerts būs vienīgais Latvijā.

Liepājas koncertprogrammas pirmajā daļā skanēs Amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina Simfoniskās dejas no mūzikla "Vestsaidas stāsts". Dinamiskajam skaņdarbam raksturīgs plašs sitaminstrumentu izmantojums, un, kas pārsteidzoši, dažādos izsaucienos tiek izmantoti arī temperamentīgo orķestra mūziķu vokālie talanti.  

Koncerta turpinājumā - Fēliksa Mendelsona “Vijolkoncerts miminorā”. Izcilais 19. gs. vācu vijolnieks Jozefs Joahims ir teicis: „Vāciešiem ir četri vijolkoncerti. Izcilākais, vispaģērošākais ir Bēthovenam. Ar to nopietnībā var mēroties Brāmsa vijolkoncerts. Visbagātīgāko, visvaldzinošāko radījis Makss Bruhs. Bet visizjustākais, īsts sirds dārgakmens pieder Mendelsonam.” 

Jau tūdaļ pēc “Vijolkoncerta miminorā” pirmatskaņojuma kritiķi teju vienprātīgi atzina – pasaules simfoniskās mūzikas zelta fonds papildinājies ar ļoti vērtīgu pienesumu. Šis viedoklis nav mainījies arī 170 gados kopš pirmatskaņojuma, un to atzīst par vienu no visvairāk atdarinātajiem žanra vēsturē.  

Vijolkoncerta izpildījumam orķestrim Liepājā pievienosies franču vijolniece Aleksandra Somma– jauna, daudzpusīga māksliniece, kura vienlīdz ērti jūtas gan kā soliste orķestra priekšā, gan spēlējot kamersastāvos.

Sadarbojusies ar Losandželosas Filharmonisko orķestri, Parīzes orķestri, Izraēlas Filharmonisko orķestri un citiem. Kā kamermūziķe koncertējusi tādās prestižās zālēs kā Parīzē Luvras auditorijā, Briseles Mākslu pilī un Vigmora zālē Londonā. Sommas izpildījumu Mendelsona Vijoļkoncertam kritiķi ir novērtējuši kā pārsteidzoši spēcīgu, salīdzinot ar viņas smalko miesasbūvi. Sommas izpildījumā vietām sajūtama pieklusināta un izjusta interpretācija, vienlaikus nezaudējot neko no Mendelsona izjustā liriskuma.

Īpaši eksotisks būs koncertprogrammas noslēgums ar meksikāņu komponista Silvestra Revueltass orķestra svītu “Maiju nakts” (“Noche delosMayas”). Daudzkrāsains skaņdarbs, kurā savīti latīņamerikas deju ritmi un tradicionālas maiju melodijas.

Dienvidamerikas ritmu izpildīšanai orķestranti izmantos eksotiskus sitaminstrumentus, kas Latvijas skatītājiem būs jaunums, jo šādu instrumentu nav starp tradicionālajiem simfoniskā orķestra instrumentiem.


Biļetes no 7 eiro pieejamas Biļešu paradīzes kasēs, interneta vietnē bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā. Darba laiks no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15. 

Pēc koncerta uzrādot biļeti koncertzāles 1.stāva kafenīcā vai 7.stāva restorānā “Tinto”, rēķinam tiek piemērota 16% atlaide.

Elizabete Hartmane

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts