Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

13.06.2014

Pasākumi-Džeza koncerts Cēsīs

Labākās džeza melodijas izskanēs Vidzemes koncertzāles “Cēsis” kamerzālē  27. jūnijā plkst. 19.00, kurā muzicēs Latvijas džeza mākslinieki – Zintis Žvarts (saksafons), Pēteris Liepiņš (bass) un Japānas džeza mākslinieki – Keiko Borjeson (pianiste un volkāliste), Makoto Masuda (perkusijas). Pēc koncerta interesenti ir aicināti uz Vidzemes koncertzāles kafejnīcu “Bohēma”, kur Keiko Borjeson iepazīstinās ar japāņu tējas dzeršanas paradumiem, un ikviens varēs aplūkot kaligrāfijas darbus.

Džeza māksliniece Keiko Borjeson ir dzimusi Tokijā, sākotnēji izglītojusies pie sava leģendārā radinieka Kazuko Yasukawa. Trīs gadu vecumā sākusi klavieru nodarbības un bijusi brīnumbērna statusā. Viņas debija notika televīzijā piecu gadu vecumā ar Bēthovena skaņdarbu „für Elise”. Piedalījusies dažādos džeza festivālos Itālijā, Latvijā, Zviedrijā, Ķīnā, Polijā, Vācijā, Anglijā, Krievijā, Honkongā un Ēģiptē. Keiko ir sniegusi džeza koncertus visā pasaulē un spēlējusi prezidentam Bušam Baltajā namā. Keiko mūzika skan tikai tā kā Keiko, to nevar ne ar ko salīdzināt. Tā ir eleganta, svingojoši krāšņa, ar nelielu be bop ietekmi.

Cēsnieks Zintis Žvarts ir izcils saksofonists, grupu Jam Orchestra un Keksi mūziķis. 1993. gadā ir saņēmis galveno balvu Jauno saksofonistu konkursā. Profesionālo pieredzi viņš ir ieguvis Latvijas Radio bigbendā, bigbendos Siriuss un Volo. Ilgāku laiku koncertējis ar tādiem Latvijā ievērojamiem māksliniekiem kā Pits Andersons, M.Naumova, I.Busulis, Linda Leen, Ieva Kerevica, N.Rutulis, U.Marhilevičs, grupām Juke Box, Rebel, Republic. Piedalījies daudzos ierakstos, koncertos, TV muzikālajos šovos un festivālos, vairākkārt koncertējis tādās valstīs kā Itālija, Spānija, Anglija, Francija, Somija, Dānija, Singapūra, Kanāda, Vācija, Krievija u.c. Māca saksofona spēli Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā un Rīgas 100. vidusskolā.

Mūziķu sadarbība jau aizsākusies 2011. gadā. Keiko Borjeson mūzikas koncertus Latvijā jau sniegusi pērn, arī Cēsīs. Koncertos Japānā Latvijas džeza mākslinieks Zintis Žvarts sagaidīts viesmīlīgi un atsaucīgi. Programmā varēs dzirdēt populāras džeza melodijas –  Keiko Borjeson originālmūziku, Djūku Elingtonu, Džordžu Gēršvinu, Kolu Porteru, Ričardu Rodžeru, Džeromu Kernu, Džordžu Šēringu.

Ieejas maksa koncertā:

5,- EUR pieaugušajiem
3,- EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, Drauga kartes īpašniekiem

Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā no 13. jūnija Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9) un pirms pasākuma norises vietā.

Koncertu organizē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts