Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.09.2011

Par vairākiem miljoniem eiro uzņēmums "Salas zivis" cels jaunu ražotni ar saldētavu noliktavu

"SEB banka" parakstījusi līgumu ar zivju produktu importētāju SIA "Salas zivis", kas paredz finansējuma piešķiršanu vairāk nekā sešu miljonu eiro (4,22 miljonu latu) apmērā jaunas ražotnes ar saldētavu noliktavu celtniecībai, kā arī apgrozāmo līdzekļu finansēšanai.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "SEB bankas" ārējās komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Martinsone, uzņēmumam stratēģiski svarīgais projekts tiek īstenots, lai sekmētu tā ekspansiju Baltijas un Skandināvijas valstīs.

No piešķirtā aizdevuma 4,5 miljoni eiro (3,16 miljoni latu) esot paredzēti tieši jaunās ražotnes celtniecībai un iekārtām, bet atlikušo kredīta daļu veido finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem.

Komentējot kredīta piešķiršanu, "SEB bankas" Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Kristaps Strazds skaidro, ka vienu no straujākajām izaugsmēm patlaban Latvijā rāda tieši eksportējošie uzņēmumi, tostarp pārtikas produktu pārstrādātāji.

Uzņēmumam "Salas zivis" esot stabila naudas plūsma, spēcīga komanda, skaidri, ar eksportu un Latvijas tirgu saistīti stratēģiskie mērķi. Tāpēc "SEB banka" esot gatava sadarbībai, piešķirot finansējumu uzņēmuma turpmākajai attīstībai. Turklāt pozitīvi esot vērtējams tas, ka "Salas zivju" vadība izmantojusi arī iespēju piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu 1,66 miljonu eiro (1,12 miljonu latu) apmērā.

"Salas zivju" vadība norāda, ka bankas piešķirtais finansējums palīdzēs uzņēmumam īstenot stratēģiskus mērķus un izveidot jaunu ražotni ar saldētavu noliktavu atbilstoši augstākajām pārtikas drošības un ražošanas procesu kvalitātes vadības prasībām.

Projekta īstenošanu uzņēmums saista ne vien ar straujāku pārdošanas apjomu pieaugumu esošajos un augstākas pievienotās vērtības produktu segmentos Lietuvā un Latvijas tirgū, bet arī ar savas darbības paplašināšanu Igaunijā un Skandināvijā tuvāko 2-3 gadu laikā.

Šā gada pirmajā pusgadā "SEB bankas" no jauna izsniegto kredītu apjoms uzņēmumiem veidoja 126 miljonus latu. Salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, juridiskajām personām no jauna piešķirto kredītu apjoms esot pieaudzis par 67%. Kreditētākās nozares joprojām esot ražošana, lauksaimniecība, tirdzniecība, metālapstrāde.

SIA "Salas zivis" ir viens no vadošajiem zivju produktu importētājiem Baltijas valstīs, kas savu darbību sācis 1999.gadā. Uzņēmuma ir viens no līderiem saldētu zivju produktu segmentā Latvijas lielāko mazumtirgotāju tīklos.

Paplašinot savu darbību, 2010.gadā "Salas zivis" sāka darbību Lietuvā. Kopumā uzņēmumā strādā vairāk nekā 250 darbinieku.


Daiga Grūbe
Nozare.lv

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts