Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

17.11.2015

Par “Rīgas Melnā Balzama” kausu sacentīsies 50 labākie bārmeņi no vienpadsmit valstīm

25. novembrī Rīgā pirmo reizi notiks starptautisks “Rīgas Melnā Balzama” bārmeņu konkurss - “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015”, kurā par labākā bārmeņa titulu cīnīsies 50 dalībnieki, kuri pārstāv Igauniju, Lietuvu, Ukrainu, Krieviju, Izraēlu, Indiju, Somiju, Apvienoto Karalisti, Zviedriju, Ungāriju un protams, Latviju. 

“Dalībnieku vidū ir arī vairāki 2015. gada pasaules bārmeņu čempionāta laureāti un arī trīskārtēja čempione, kas liecina par ļoti augstu profesionālo līmeni un arī sīvu konkurenci”, informē Raitis Akerblūms, Latvijas Bārmeņu Federācijas prezidents.  

Starptautisko bārmeņu konkursu “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015” organizē lielākais alkoholisko dzērienu nozares uzņēmums Baltijā – “Amber Beverage Group”, kurā ietilpst arī AS “Latvijas balzams”, sadarbojoties ar Latvijas Bārmeņu Federāciju. 

“Konkurss, ko rīkojam, ir lieliska iespēja popularizēt pasaulē vienu no Latvijas unikālākajiem zīmoliem - “Rīgas Melno Balzamu”, kas ir arī viens no pasaulē vecākajiem biteru jeb rūgto uzlējumu dzērieniem. Zīmols jau sen “pārkāpis” Latvijas robežas un pieejams vairāk nekā 25 valstīs. Esmu pārliecināts, ka šī konkursa rezultātā radīsies ne tikai jaunas, oriģinālas kokteiļu receptes, bet Rīga iegūs vēl vienu profesionālu, starptautisku pasākumu,” pauž organizatoru - “Amber Beverage Group” stratēģiskā mārketinga direktors Valters Kaže.

Bārmeņu sniegumu konkursā vērtēs starptautiska profesionāļu žūrija, liekot atzīmes gan par dalībnieku tehnisko sniegumu, gan sagatavotā kokteiļa garšas unikalitāti, īpašībām un noformējumu. “Mums ir liels gandarījums, ka konkursa degustācijas žūrijā strādās tādi pasaules līmeņa bārmeņi un profesionāļi  – leģendas kā Pīters Dorelli (Peter Dorelli), Apvienotās Karalistes bārmeņu ģildes prezidents un Filips Dafs (Philip Duff), starptautisks dzērienu eksperts, bārmenis no ASV”, informē konkursa organizatori.

10 labākie “Rīgas Melnā Balzama” kokteiļu meistari saņems godalgas un sadalīs konkursa prēmiju fondu, kas ir 4800 eiro. Latviju konkursā “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015” pārstāvēs desmit bārmeņi, kas kvalificējās kā labāko kokteiļu recepšu autori 3.septembrī notikušajā Latvijas atlasē. Par Latvijas finālistiem vairāk var uzzināt Facebook vietnē Riga Black Balsam, kur publicētas intervijas ar bārmeņiem. 

Konkursam klātienē varēs sekot līdzi iepriekš akreditētie mediji un aicinātie viesi. 

Par akreditācijas iespējām plašāk informēsim turpmākā “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015” komunikācijā. 
Dana Hasana  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts