Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.10.2015

Par PVD tikšanos ar SIA „Maxima Latvija”

Šodien Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis tikās ar SIA „Maxima Latvija” valdes locekli Andri Vilcmeieri un Procesu un kvalitātes vadības direktori Daci Gravu, lai pārrunātu PVD konstatētos pārkāpumus „Maxima” lielveikalā Mūkusalas ielā 73.

SIA „Maxima Latvija” informēja, ka pārkāpumi lielveikalā novērsti uzreiz pēc tam, kad publiskajā telpā parādījās sūdzība un solīja veikt visas nepieciešamās darbības, lai nepieļautu līdzīgus gadījumus turpmāk.

PVD ieteica lielveikalu tīklam pievērst uzmanību personāla apmācībai, nodrošinot to visu līmeņu uzņēmuma darbiniekiem, sākot ar veikalu menedžeriem un beidzot ar pārdevējiem.

Tikšanās laikā tika pārrunāta iespēja paplašināt veikalu menedžeru amata pienākumus, nosakot, ka tiem ir ne tikai jāuzrauga preču sortiments, bet arī veikala personāls, sistemātiski pārliecinoties par higiēnas apstākļiem tirdzniecības vietā, īpašu uzmanību pievēršot pārtikas produktu derīguma termiņiem un uzglabāšanas temperatūrai, preču izsekojamībai. Tas, savukārt, izveidotu dubultu uzraudzības mehānismu veikalā jeb citiem vārdiem sakot – ko nepamana pārdevējs, to pamana menedžeris. Tas palīdzētu laikus izņemt no tirdzniecības preces ar beigušos derīguma termiņu, kā arī identificēt un novērst citas ar pārtikas apriti saistītas neatbilstības.

„Saruna ar SIA „Maxima Latvija” bija konstruktīva un uz sadarbību vērsta. Uzņēmums, neraugoties uz sen iedibinātu, funkcionējošu kvalitātes sistēmu, bija gatavs ne vien atrast problēmu cēloni Mūkusalas ielas veikalā un nepieļaut līdzīgus gadījumus nākotnē, bet arī ņemt vērā PVD ieteikumus attiecībā uz personāla apmācību, padziļinātu patērētāju sūdzību analīzi un personāla praktisko rīcību patērētāju sūdzību gadījumos, kā arī personāla amata pienākumu pārskatīšanu visā veikalu tīklā kopumā”, saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Kā jau informējām iepriekš, trešdien, 21. oktobrī PVD veica pārbaudi „Maxima” lielveikalā Rīgā, Mūkusalas ielā 73, jo tika saņemta sūdzība par veikala personāla rīcību realizējot pārtikas produktus ar beigušos derīguma termiņu. Pārbaudē tika konstatēti produkti ar beigušos derīguma termiņu un, lai gan to apjoms nebija liels, veikalam tiks piemērots naudas sods.

PVD

  

Vēl ziņas

Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē
Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts