Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.08.2015

Palielinās atbalstu jaunu eksporta tirgu meklējumiem

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) ir sekmīgi aizstāvējusi to piena nozares kooperatīvu intereses, kuri, ņemot vērā Krievijas noteikto pārtikas embargo, meklē jaunus noieta tirgus. Šodien valdībā tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas sagatavotie priekšlikumi veikt grozījumus 2009.gada 17.jūnija Ministru kabineta noteikumu Nr.582 “Noteikumi par darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.3.1.1.1.apakšaktivitātes “Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” sesto un turpmākajām kārtām”" (turpmāk - Noteikumi). 

LLKA biedrs, LPKS “Piena ceļš” jau ilgstoši strādā pie jaunu noieta tirgu meklējumiem savai produkcijai, un pēdējā gada laikā ir mērķtiecīgi strādāts pie Ķīnas tirgus. LLKA vairākkārtīgi atgādinājusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai un LR Ekonomikas ministrijai par iespējām palielināt atbalstu mazajiem un vidējiem piena pārstrādes uzņēmumiem. Šodien valdībā atbalstītie grozījumi paredz, ka turpmāk maziem un vidējiem piena pārstrādes uzņēmumiem pieļaujamā finansējuma intensitāte tiks palielināta līdz 90 % no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām, līdzšinējo 70 % vietā. 

Tāpat vēlreiz tika aktualizēts jautājums par pēc iespējas īsāku attiecināmo dokumentu vērtēšanas termiņu mazo un vidējo piena pārstrādes uzņēmumu projektiem, lai rastu iespēju finanšu līdzekļu atmaksu veikt mēneša laikā, jo, ņemot vērā situāciju nozarē, ļoti būtiski, lai naudas aprite ir pēc iespējas ātrāka. 

LLKA valdes priekšsēdētāja vietniece, LPKS “Piena ceļš” valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece: “Esam patiesi gandarīti par Ekonomikas ministrijas vadības izpratni un nākšanu pretī piensaimniekiem šajā smagajā situācijā. Jaunu noieta tirgu meklēšana ir ilglaicīgs process, kas prasa arī ievērojamus finanšu resursus, tādēļ bez atbalsta to realizēt nebūtu iespējams.” 

Papildus iepriekšminētajam, LLKA tuvākajā nākotnē aicinās Zemkopības ministriju un Ekonomikas ministriju veikt projektu ietvaros nepieciešamo veidlapu sinhronizāciju, lai mazinātu birokrātisko slogu, tādējādi paātrinot projektu sagatavošanu un iesniegšanu.


 Sabīne Puķe


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts