Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.09.2015

Otrajā ceturksnī Rīgā par 7,9% vairāk tūristu

2015.gada 2. ceturksnī Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apmetušies 334 048 viesi, kas ir par teju 8% vairāk nekā šajā laika periodā pērn. Pavadīto diennakšu skaits pieaudzis līdz 616 712 diennaktīm jeb par 5%, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija. 

Šā gada 2. ceturksnī vislielāko interesi par Rīgu no visiem apkalpotajiem ārvalstu viseiem izrādījuši tūristi no Vācijas – 14%, Krievijas – 9,8%, Somijas – 6,6%, Igaunijas – 6,3%, Norvēģijas – 6,1%, Lietuvas – 5,8%, Zviedrijas – 5,4% un Lielbritānijas – 4,8%. 

Savukārt, aplūkojot datus par RTAB noteiktajām mērķa valstīm, redzams, ka lielākais tūristu skaita pieaugums vērojams no Dānijas – 37,3%, Spānijas – 36,2%, Nīderlandes – 33,9%, Ukrainas – 30%,  Lielbritānijas – 21,2%, Norvēģijas – 14,3% un Francijas – 13,4%. 

“Pateicoties aktīvam nozares darbam, otrais kvartāls noslēdzies ar 8% lielu tūristu skaita pieaugumu. Jāņem vērā, ka Krievijas tūristu skaits šajos trīs mēnešos, salīdzinot ar pērno gadu, samazinājies par 35%. Pozitīvu tendenci ļāvuši saglabāt pilsētas viesi no Rietumeiropas – Vācijas tūristi ierindojas visvairāk apkalpoto viesu augšgalā, arvien lielāku interesi par Rīgu izrāda tūristi no primāri un sekundāri noteiktajām mērķa valstīm, kā arī tūristu skaits, piemēram, no Beļģijas šajā laika periodā, pateicoties Latvijas Prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, palielinājies par 128%,” skaidro Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Augstākais gultas vietu un numuru noslogojums vērojams jūnijā, kad tas sasniedzis attiecīgi 60% un 69,7%. 

2015.gada otrajā ceturksnī Rīgā darbojās 124 tūristu mītnes, un bija pieejamas  14 523 gultasvietas. 

Avots: CSP

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts