Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.07.2011

Oktoberfest – apmeklētākais pasākums pasaulē

Oktoberfest – apmeklētākais pasākums pasaulē
Katru gadu septembra otrajā pusē Bavārijas centrā Minhenē, Vācijā, notiek Oktoberfest. Tas ir ikgadējs festivāls, kurš ilgst līdz oktobra sākumam. Tie ir vieni no pupulārākajiem svētkiem Vācijā un arī visapmeklētākais pasākums pasaulē, kuru ik gadu apmeklē ap 6 miljoni cilvēku.

Pirmo reizi Oktoberfest Minhenē sākās 1810.gada 12.oktobrī un turpinājās pāris dienu. Šai reizē notika zirgu skriešanās sacīkstes sakarā ar Bavārijas prinča Ludviga I laulībām. Ņemot vērā pirmo svētku veiksmi, pēc tam ik gadu tika rīkoti līdzīgi pasākumi, taču zirgu skriešanās sacensībām pievienojās arī zemnieku tirdziņi, tradicionālās dejas un citas izklaides. Kā izrādās, šo gadu laikā tikai 24 reizes svētki tikuši atcelti – kara un epidēmiju laikā, kā arī citu būtisku valsts līmeņa problēmu dēļ. Svinības mūsdienās papildina arī alus dzeršanas tradīcija, kas patlaban pasaulē ir kļuvusi par galveno festivālu raksturojošo aspektu. Tāpēc ne tikai vācieši, bet arī tūkstošiem tūristu labprāt dodas uz Minheni septembra otrajā pusē, lai piedalītos šajos “alus svētkos”.

Šogad festivāls notiks no 17.septembra, kad tiks svinīgi atvērta arī pirmā alus muca, līdz 3.oktobrim, kad notiks tradicionālā uguņošana. Pasākuma organizatori ziņo, ka šogad litrs alus svētku laikā maksāšot no 8,70 līdz 9,20 vācu markām.

Alus nozare Vācija ir apjomīgs un ienesīgs bizness. Vācija ir viena no pasaules lielākajām alus ražotājām, aizņemot apmēram 10% no visas pasaules tirgus. Valstī darbojas apmēram 1200 alus darītavas, kas ražo apmēram 5500 dažādas alus šķirnes.

Ilze Mežniece

  

Vēl ziņas

Jūrmalā durvis vērusi jauna viesnīca Rixwell Collection Seaside Hotel
Valmiermuižas alus šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniedzis alus pārdošanas rekordu
Šefpavāru atziņas
Pagarināts eko kampaņas termiņš: pieņem pārstrādei virtuves piederumus līdz maija beigām
Investējot 1,3 miljonus eiro, McDonald’s atver jaunu restorānu Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts