Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.11.2016

Notiks konference “Zināšanās balstīta bioekonomika lauksaimniecības un pārtikas nozarē”

Interesenti ir aicināti ceturtdien, 1. decembrī, Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) piedalīties konferencē “Zināšanās balstīta bioekonomika lauksaimniecības un pārtikas nozarē”. Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar LLU izstrādā valsts bioekonomikas stratēģiju. Stratēģijas mērķis ir veicināt bioekonomikas attīstību Latvijā, nodrošināt bioresursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu un izmantošanu, lai ražotu pārtiku un barību, enerģiju, preces un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību.

Konferences mērķis ir tikties ar lauksaimniecības un pārtikas nozares pārstāvjiem, lai iepazīstinātu nozaru ekspertus ar bioekonomikas konceptu un iesaistītu tos bioekonomikas stratēģijas izstrādē. Konferences laikā plānots noteikt bioekonomikas prioritārās jomas Latvijā un nodrošināt vienotu izpratni un pieeju bioekonomikas jautājumiem, lai stiprinātu bioekonomikas un lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozaru sinerģiju.

Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar veiksmīgiem bioekonomikas piemēriem Ziemeļvalstīs. Savukārt paneļdiskusijā piedalīsies Latvijas augkopības, lopkopības, piena, graudu un zivju pārstrādes un enerģijas ražošanas eksperti.

Konference notiks no plkst. 10.30 līdz 15.00 LLU Senāta zālē (2. stāvā, 278. auditorijā) Jelgavas pilī, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

KONFERENCES DARBA KĀRTĪBA

10.30-11.00 – Dalībnieku reģistrācija (Senāta zāle)

1. daļa: Vispārīgs ievads zināšanās balstītas bioekonomikas attīstībā lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēs un lauksaimniecības prognozēšana līdz 2030. gadam (latviešu valodā)
11.00-11.10 – Konferences atklāšana / ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols
11.10-11.40 – Zināšanās balstīta bioekonomika un lauksaimniecības attīstības prognozes līdz 2030. gadam / LLU rektore prof. Dr. Irina Pilvere
11.40-12.10 – Tematiskās nozaru segmentu padomes “Bioekonomika – lauksaimniecība un pārtikas ražošana” priekšlikumi ministrijām par risinājumiem pievienotās vērtības palielināšanai nozarē / Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure 2. daļa: Ziemeļvalstu bioekonomikas piemēri un Dānijas gadījuma analīze (angļu valodā)
12.10-12.40 – Bioekonomika dažādās Ziemeļvalstīs / Nordregio institūta vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Jukka Teros (Jukka Teräs)
12.40-13.10 – Bioekonomika krustcelēs – kas ietekmē Eiropas bioekonomikas izaugsmi klimata pārmaiņu un ilgtspējīgas attīstības kontekstā / Ziemeļu ministru padomes padomnieks Mads Volfs (Mads Wolff)

13.10-13.a40 – Pārtraukums, pusdienas (Sudraba zāle)

3. daļa: Paneļdiskusija (latviešu valodā)
13.40-15.00 Bioekonomikas labie piemēri Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumos un lauku saimniecībās


Plašāka informācija par konferenci un reģistrēšanos- Laura.Liepina@zm.gov.lv vai zvanot +37167027576.


Dagnija Muceniece,

  

Vēl ziņas

Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā!
Kā pareizi un droši pagatavot Līgo svētku maltīti uz ugunskura: praktiski padomi un receptes
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts