Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

26.09.2011

Noticis Latvijā pirmais Jameson Cult Film Club

Pagājušajā nedēļas nogalē starptautiskā kinofestivāla Arsenāls ietvaros notika tematiskais pasākums Jameson Cult Film Club. Tā laikā kino baudītāji cietuma tematikā iekārtotā ēkā varēja bez maksas vērot īpašo kinoseansu filmai Midnight Express – šādu iespēju nodrošināja lielākais īru viskijs pasaulē Jameson.

Jameson Cult Film Club ir Jameson zīmola globāla iniciatīva, kuras mērķis ir sniegt iespēju ikvienam interesentam skatīties pasaules labākās filmas izcilā kvalitātē, tādējādi padarot sabiedrībai kino pasauli tuvāku un daudz pieejamāku. Jameson Cult Film Club ir izveidojis iespaidīgu filmu kolekciju, ko atrāda pasaules lielākajās pilsētās dažādu pasākumu un notikumu ietvaros. 2011.gadā Jameson Cult Film Club pirmo reizi tika īstenots arī Latvijā.

Šogad Arsenāla ietvaros kino cienītājiem tika piedāvāta unikāla iespēja noskatīties leģendāro 1978.gada filmu Midnight Express, ko veidojis britu izcelsmes režisors Alans Pārkers (Alan Parker). Īpašā kinoseansa viesus sagaidīja cietuma sargi ar sargsuņiem un cietuma bufete ar dzērieniem un ēdieniem, kurus varēja baudīt, sēžot īpaši izveidotajās cietuma gultās, – tas viss tika iekārtots, ņemot vērā kinofilmas Midnight Express tematiku. Pasākuma laikā viesi varēja vērot arī improvizētus priekšnesumus, kuru laikā tika inscenētas ainas no kinofilmas Midnight Express.

Jameson Cult Film Club – Midnight Express (1978)
Midnight Express stāsta par jaunu ASV pilsoni, kuru brīdī pirms izlidošanas mājup no Stambulas lidostas aptur lidostas darbinieki aizdomās par terora akta draudiem un apcietina par narkotiku glabāšanu. Filmas galvenais varonis nonāk Turcijas cietumā, no kura cenšas tikt atpakaļ uz ASV, pa ceļam satiekot ne mazums interesantu cilvēku un piedzīvojot pārsteidzošus notikumus.

Filmas režisors Alans Pārkers ir arī tādu kinomākslas šedevru kā Bugsy Malone (1976), Fame (1980), Pink Floyd The Wall (1982), Misissippi Burning (1988), The Commitments (1991) un Evita (1996) autors.


Par Jameson
Jameson ir tradicionāls īru viskijs, kura pagatavošanā saglabātas tradīcijas, kas aizsāktas Džona Džeimsona (John Jameson) rūpnīcā jau 1780. gadā. Viskijs tiek izgatavots no atlasīta iesala, miežiem un vistīrākā ūdens, pēc tam ne mazāk par sešiem gadiem to izturot heresa mucās. Jameson viskija pagatavošanai tiek izmantotas gadsimtu garumā apkopotās un uzkrātās īru prasmes un tradīcijas, kas apvienotas ar modernām tehnoloģijām. 1996. gadā Jameson kļuva par visstraujāk augošo stipro dzērienu zīmolu un pašlaik ir populārākais īru viskijs pasaulē.


Avots: Bartending.lv

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts