Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.12.2011

Noslēdzies konkurss studentiem „Augļi, ogas – ACTION!”

Latvijas Augļkopju asociācija jau trešo gadu organizē konkursu studentiem par svaigu augļu un ogu lietošanu uzturā. Studenti, tuvojoties aukstajam ziemas un spraigajam eksāmenu laikam, tika aicināti vērīgāk ieskatīties savos un vienaudžu veselīga uztura ieradumos.

2011. gada 29. novembrī Rīgas Kino muzejā notika studentu konkursa „Augļi, ogas – ACTION” noslēguma pasākums. Uz to bija aicināti labākie scenāriju autori no Ventspils augstskolas, Latvijas Universitātes, Alberta koledžas un citām augstskolām ar mērķi īstenot savas idejas dzīvē. Režisoru Kristīnas Ratnieces un Ivara Šmita vadībā laureāti apguva animācijas pamatus un izveidoja savu pirmo animēto klipu par augļu un ogu ietekmi uz veselību.

Lai to radītu, studenti izvērtēja gan savus, gan skolēnu ikdienas uztura paradumus – vai tiešām viņi ikdienā uzņem nepieciešamo svaigu augļu un ogu devu, kā arī kā un kāpēc veidojas nesabalansēta uztura lietošanas ieradumi. Diemžēl tika secināts, ka bērniem un jauniešiem ir ļoti grūti atteikties no kārumiem un saldinātajiem dzērieniem. Tādēļ, kā skaidroja studenti, šī klipa mērķis ir aicināt bērnus un jauniešus neveselīgo našķu vietā ikdienā un svētkos vairāk ēst svaigus augļus un ogas.

Sākumā tika radītas un aizstāvētas idejas un izstrādāts kopīgs scenārijs, pēc kā jaunieši sešu stundu darbā, kas sevī ietvēra gan darbu ar animācijas kamerām, gan audio efektu ierakstīšanu, izveidoja klipu. Dienas noslēgumā studenti atzina, ka viss plānotais šajā dienā izdevās ļoti veiksmīgi. Studenti novēl arī skolēniem pārdomāt savu ikdienas uzturu, arvien vairāk apzināti izvēlēties svaigus augļus un ogas un aicināt to darīt arī vienaudžiem!

Studentu darbs tiks demonstrēts skolēniem, kuri 17.decembrī pulcēsies uz Latvijas Augļkopju asociācijas skolēnu konkursa noslēguma pasākumu, kur skolēnu konkursa laureāti ar labākajiem Latvijas pavāriem ne tikai mērosies spēkiem erudīcijā un veiklībā, bet arī īstenos idejas no savām iesūtītajām ikdienas ēdienkartēm. Tāpat to būs iespējams noskatīties kampaņas mājas lapā www.augliveselībai.lv.


Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.
Vairāk informācijas par programmu www.augliveselibai.lv.

Vēlot studentiem veiksmes jaunu ideju īstenošanā,
Latvijas Augļkopju asociācija


Līga Bērziņa,
projekta vadītāja 


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts