Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.02.2015

Noskaidroti veiksmīgākie tūrisma nozares pārstāvji 2014. gadā

Par labu izstādes „Balttour” tradīciju kļuvusi apbalvošanas ceremonija, kurā pateicību par teicamu darbu saņem tūrisma nozares entuziasti.

Tūrisma ziņu portāls „BalticTravelnews.com” sadarbībā ar nozares speciālistiem un asociācijām par panākumiem 2014. gadā par laureātiem atzinis:

«Gada cilvēks tūrismā 2014»  - Vlads Korjagins, „Baltic Travel Group”

 «Uzņēmējs naktsmītņu biznesā 2014» - Ruta Priede, „Park Hotel Latgola” 

«Uzņēmējs tūrisma operatoru biznesā 2014» - Hanss Henriks Kjolbi, „Via Hansa Holding”

«Uzņēmējs tūrisma aģentūru biznesā 2014”- Ieva Keiša, „Latvia Tours»

«Tūrisma informācijas centra vadītājs 2014» - Zane Gaile, Liepājas reģiona TIB «Restorāna vadītājs 2014» - Māris Jansons, „Bibliotēka Nr.1”

«Tūrisma žurnālists 2014» - televīzijas raidījuma „TE” veidotāji 

Balva «Par ievērojamu ieguldījumu tūrisma attīstībā» piešķirta ilggadējam Rundāles pils vadītājam Imantam Lancmanim 

Nozarē veiksmīgākie tika nosaukti jau 12. reizi. Balvas nodibināšanas iniciators ir tīmekļa vietne „BalticTrawelnews.com”. Balvu atbalsta Ekonomikas ministrija, Latvijas tūrisma aģentu asociācija, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija, Starptautiskā izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un - Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA).

Liepājas tūrisma informācijas biroja vadītāja Zane Gaile par balvas piešķiršanu uzzināja, strādājot TAVA organizētajā Latvijas nacionālajā stendā izstādē „Reisen 2015” Hamburgā.

Zanei Gailei tas bija liels pārsteigums. Tomēr viņa atzīst - atšķirībā no ļoti daudziem kolēģiem, kas tūrisma informācijas centros strādā divus vai trīs gadus, kuriem vēl varbūt nav bijis laika sevi pierādīt, Zanei jau ir prāva ,13 gadu bagāta darba pieredze.

Sākusi no „apakšas” (ar latviešu filologa bakalaura un diviem – filologa un uzņēmuma vadības - maģistra grādiem), viņa pārzina Liepājas tūrisma informācijas centra darbu līdz sīkākajai skrūvītei. Turklāt Zane nav viena:  „Manas meitenes kolēģītes arī strādā apmēram tikpat ilgi, cik es. Tie ir pleci, uz kuriem var paļauties. Tā ir ļoti svarīga sajūta.”

Piedzimusi Talsos, uzaugusi Jelgavas pusē, Zane nu jau labu laiku par savu sauc Liepāju. Pilsētu, kam esot viņai atbilstošs mērogs – bagāta kultūras dzīve, pastāvīga mainība un atjaunošanās, veselīgs brīvdomības gars. Pilsētu, kura ir jaukākā dzīves vieta vasarā un, noņemot mazliet pelēkumu, būšot arī ziemā.

Domājot par tūrisma nozares attīstību, Zane Gaile min vairākus nozīmīgus faktorus, bet īpaši uzsver divus. „Kvalitāte ir tā, kas nekad nevienu nepievils. Ne uzņēmēju, ne tūristu. Tas ir tik ļoti svarīgi, bet tik bieži to aizmirst. Tūrists nebrauks uz vienu un to pašu vietu vienu gadu, otru un trešo. Viņam paliks iespaids no pirmās apciemojuma reizes.”

Otrs priekšnoteikums, pēc Zanes Gailes domām, ir uzticība tradīcijām: „Vakar pat – pēc izstādes slēgšanas ar kolēģēm aizgājām vakariņās uz tradicionālu Hamburgas krodziņu. Ar vācu desiņām un kāpostiem, ar vācu alu un vācu noskaņu, kur pie blakus galdiņiem sēž vietējie iedzīvotāji. Mēs negājām  uz ātro ēstuvi, kuras visā pasaulē ir vienādas. Arī Latvijā nedrīkstam pazaudēt ar tradīcijām saistītus objektus un piedāvājumus. Šobrīd liekas, ka tradicionālo vērtību uzturēšana  mums iet plašumā un aug augumā. Lai tā būtu arī uz priekšu!”

 Inta Briede 

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts