Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.03.2017

No šodienas alkoholiskajiem dzērieniem ir augstāka akcīzes nodokļa likme

No 2017. gada 1.marta stājas spēkā jaunas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, tādēļ Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) aicina licencētos komersantus veikt inventarizācijas un līdz 18.aprīlim iemaksāt akcīzes nodokļa starpību valsts budžetā. Vēršam uzmanību, ka iemaksu kārtība ir vienkāršota – līdzšinējo septiņu, akcīzes nodokļa iemaksām paredzēto kontu vietā, ir tikai divi valsts budžeta konti.

Lēmums par likmju pakāpenisku kāpināšanu alkoholam katra gada 1.martā tika pieņemts 2015.gadā, kad par to vienojās Finanšu un Veselības ministrijas kopā ar sociālajiem partneriem – vairākām alkoholisko dzērienu nozares asociācijām.

Alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa likmes mainās katra gada 1.martā, ļoti pakāpeniski, lai patērētāji nejustu krasas izmaiņas preces cenā un nepalielinātos riski, ka patērētāju izvēle noslieksies par labu būtiski lētākajam nelegālajam alkoholam, kas var radīt nelabvēlīgu ietekmi uz cilvēku veselību un pat dzīvību.

Šogad likmju kāpums preces cenu ietekmēs minimāli – kopā ar PVN par 0,5 l pudeli alus uz akcīzes rēķina būs jāmaksā par 1 centu vairāk kā līdz šim, bet par vienu pudeli vīna – nepilnus 4 centus vairāk.

Būtiskāk akcīzes nodokļa likmju celšana ietekmēs stipros jeb spirtotos alkoholiskos dzērienus – ja līdz šim par 1 litru 40% degvīna akcīzes nodoklis bija 5,60 euro, tad no 1.marta – 5,80 euro. Līdz ar to viena litra degvīna pudeles cena varētu palielināties par 24 centiem, ņemot vērā akcīzes palielinājumu kopā ar PVN.  

Horeca

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts