Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.06.2018

No 21. līdz 24. jūnijam vērienīga līgošana RīgāRīgā no 21. līdz 24. jūnijam svinēs Jāņus 11. novembra krastmalā, kur Latvijas valsts jubilejas gadā, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, notiks vairāki vērienīgi notikumi: Vasaras saulgrieži – Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums, Zāļu un amatniecības tirgus ar Latvijas teātru zelta ziņģu koncertu, kā arī tradicionālais pasākums Līgosim Krastmalā!.

Visi trīs pasākumi apvienoti ar nosaukumu Līgo Rīga! Līgo Latvija!, kas kā trīs dienu notikums ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā.

Ceturtdien, 21. jūnijā, ikviens gaidīts Vasaras saulgriežu – Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēguma pasākumā, kur notiks simtgades saulgriežu svinēšana ar daudzām pašmāju un ārvalstu viesu folka apvienībām, tostarp postfolkloras grupas Iļģi koncertu. No plkst. 16 līdz 22. jūnija plkst. 4.30 krastmalā pulcēsies vairāk nekā 30 folkloras kopas, kur skanīgākajām Latvijas kopām pievienosies viesi no Ķīnas, Dienvidkorejas, Gruzijas un citām valstīm.

Piektdien, 22. jūnijā, turpināsies plašais Zāļu tirgus, kas būs sācies jau 21. jūnijā. Šogad Zāļu tirgus būs divas dienas. Zāļu un amatniecības tirgus risināsies ne tikai Doma laukumā, bet arī Rīgas tirgus vēsturiskajā vietā – 11. novembra krastmalā, kur vakara koncertos uzstāsies aktieri no visiem Latvijas teātriem. Dienas programmu uz divām skatuvēm veidos Rīgas pašdarbības kolektīvi – kori, folkloras kopas un deju kolektīvi. Savukārt vakarā būs īpaši svētkiem sagatavota koncertprogramma Latvijas teātru zelta ziņģes, kur skatītājus priecēs Olga Dreģe, Ilona Bagele, Gunārs Placēns, Gints Grāvelis, Edgars Pujāts, Raimonds Celms un citi dziedošie aktieri, kā arī uzstāsies aktieru grupas Ilga,Liktenīgais, Gapoljeri un „egīna. Būs arī Jāņu rotaļas un Līgo tradīciju izzināšana.

Līgo vakarā, 23. jūnijā, apmeklētāji gaidīti tradicionālajā pasākumā Līgosim krastmalā! ar plašai mērķauditorijai veidotu programmu. No plkst. 17.00 līdz 24. jūnija plkst. 4.30 uz trim skatuvēm uzstāsies tautā iecienītas grupas: „Apvedceļš”, Flame & The Rolltones, Lauku muzikanti, Galaktika un citas. Svētku kulminācijā ikviens varēs vērot trīs stundu ilgu koncertuzvedumu, kurā uz Līgo svētku svinēšanu Latvijā simts gadu ilgā periodā atskatīsies solisti Dita Lūriņa, Inga Misāne-Grasberga, Mārtiņš Egliens, Arturs Krūzkops, Olga Rajecka, Elza Rozentāle, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Normunds Rutulis, Andris Ērglis, Atis Ieviņš un Daumants Kalniņš. Krastmalā apmeklētāju rīcībā būs Danču placis, Dziesmu paviljons, Amatu un ritu pagalms, Rotaļu skvērs, kā arī īpaši iekārtotas svētku mielasta baudīšanas vietas.

Tradicionālo Jāņu svinēšanu varēs piedzīvot Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā, kur jau no plkst. 20 līdz pat plkst. 4.30 būs iespēja lustēties kopā ar Jāņu māti Zoju Heimrāti un Jāņu tēvu Edgaru Liporu. Dzegužkalnā apmeklētājus priecēs Rīgas Danču kluba dejotāji, Liepājas teātra aktrišu folkloras kopa Atštaukas, postfolkloras grupa Iļģi, ekoloģiskās mūzikas grupa Ducele, etnoroka grupa Laimas Muzykanti, kā arī senās mūzikas grupa Obscurus Orbis.

Ieeja pasākumos ir bez maksas, arī sabiedriskais transports Rīgā 23. un 24. jūnijā būs bez maksas.  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts