Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.01.2019

No 2019. gada 1. janvāra mainās prasības diētiskajai pārtikai

2019. gada 1. janvārī ir stājušies spēkā 2018. gada 18. decembra Ministru kabineta noteikumi Nr.819 “Noteiktās grupās ietilpstošu pārtikas produktu reģistrācijas un valsts nodevas samaksas kārtība”, ar kuriem turpmāk tiks noteiktas paziņošanas un reģistrācijas prasības tā sauktajai diētiskajai pārtikai.
 
2018. gada 31. decembrī spēku zaudē 2015. gada 15. septembra Ministru kabineta noteikumi Nr. 530 "Noteikumi par īpašajām prasībām diētiskajai pārtikai un tās papildu marķējumam un diētiskās pārtikas reģistrācijas, aprites un valsts nodevas samaksas kārtību".
 
Līdz ar to jēdziens diētiskā pārtika tiek atcelts, un tā vietā turpmāk tiks izmantots apzīmējums noteiktās grupās ietilpstoši pārtikas produkti.
 
Noteiktās grupās ietilpstošiem pārtikas produktiem pieder šādas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 609/2013 (2013. gada 12. jūnijs) par zīdaiņiem un maziem bērniem paredzētu pārtiku, īpašiem medicīniskiem nolūkiem paredzētu pārtiku un par pilnīgiem uztura aizstājējiem svara kontrolei, minētās pārtikas produktu kategorijas:
 
a) maisījumi zīdaiņiem un papildu ēdināšanas maisījumi zīdaiņiem;
b) apstrādātu graudaugu pārtika un bērnu pārtika;
c) īpašiem medicīniskiem nolūkiem paredzēta pārtika;
d) pilnīgi uztura aizstājēji svara kontrolei.
 
 
No 2019. gada 1. janvāra, kārtību, kādā paziņo par noteiktās grupās ietilpstošu pārtikas produktu izplatīšanu, kā arī, kādā tos reģistrē, nosaka 2018. gada 18. decembra Ministru kabineta noteikumi Nr.819 “Noteiktās grupās ietilpstošu pārtikas produktu reģistrācijas un valsts nodevas samaksas kārtība”.  
 
 
Atbilstoši šo noteikumu prasībām, pirms maisījumu zīdaiņiem un īpašiem medicīniskiem nolūkiem paredzētas pārtikas laišanas Latvijas tirgū, ir jāinformē PVD.
 
 
No 2021. gada 22. februāra  šī prasība attieksies arī uz no olbaltumvielu hidrolizātiem ražotiem papildu ēdināšanas maisījumiem zīdaiņiem, savukārt no 2022. gada 27. oktobra – svara kontrolei paredzētiem pilnīgiem uztura aizstājējiem.
 
 
Lai paziņotu par šo produktu laišanu tirgū, līdzīgi kā iepriekš, uzņēmumam PVD ir jāiesniedz paziņojums, marķējuma paraugs oriģinālvalodā un valsts valodā. Tāpat pirms paziņošanas ir maksājama valsts nodeva.
 
 
Turpmāk gadījumos, ja tiek izdarītas izmaiņas reģistrēta noteiktās grupās ietilpstoša pārtikas produkta marķējumā, uzņēmumam ir jāiesniedz PVD paziņojums par reģistrēta noteiktās grupās ietilpstoša pārtikas produkta izmaiņām, marķējuma paraugs oriģinālvalodā un valsts valodā. Par izmaiņu izdarīšanu valsts nodeva nav jāmaksā. 
 
 
Sīkāka informācija par noteiktās grupās ietilpstošu pārtikas produktu reģistrāciju ir pieejama ŠEIT.
 
 
Pirms šo noteikumu stāšanās spēkā, dienestā reģistrētie mākslīgie maisījumi zīdaiņiem un diētiskā pārtika cilvēkiem ar veselības traucējumiem saglabā reģistrētu pārtikas produktu statusu.
 
 
Reģistrs arī turpmāk būs publiski pieejams ŠEIT.
 
AVOTS:PVD

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts