Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

05.11.2014

No 2014. gada 13. decembra ražotājiem jāievēro jaunās marķēšanas prasības pārtikai

Zemkopības ministrija atkārtoti atgādina, ka, lai uzlabotu patērētāju iespējas iegūt labāk salasāmu informāciju par uzturā lietoto pārtiku, 2011. gada decembrī stājās spēkā regula* par pārtikas produktu informācijas sniegšanu patērētājiem, kuras ieviešanai bija paredzēts trīs gadu pārejas periods, kas beigsies 2014. gada 13. decembrī.

Izmaiņas pārtikas produktu marķējumā attiecas uz visiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, kas sniedz informāciju patērētājiem. Sākot ar 2014.gada 13.decembri, obligāti jāizmanto marķējums vai iepakojums, kas atbilst jaunās regulas prasībām. Regulā ir noteikts, ka atļauts iztirgot tikai tos pārtikas krājumus, kuri laisti tirgū vai marķēti pirms 2014.gada 13.decembra un kuru marķējumā norādītā informācija neatbilst regulas prasībām. Tas attiecas tikai uz pārtikas produktu krājumiem, bet neattiecas uz pārtikas produktu etiķešu un iepakojumu krājumiem.

Zemkopības ministrija vērš uzmanību, ka no 2016. gada 13. decembra uzturvērtības marķējums būs obligāts, bet, ja pārtikas apritē iesaistītais uzņēmums uzturvērtības marķējumu vēlas sniegt brīvprātīgi, tad no 2014. gada 13. decembra uzturvērtības marķējumā obligāti jānorāda šāda informācija: enerģētiskā vērtība un tauku, piesātināto taukskābju, ogļhidrātu, cukuru, olbaltumvielu un sāls daudzums.

Tāpat kā pašlaik spēkā esošajos normatīvajos aktos, arī regulā noteikts, ka patērētājus nedrīkst maldināt par produkta raksturu, identitāti, īpašībām, sastāvu, daudzumu, derīgumu, izcelsmi un ražošanas un izgatavošanas veidu.
* – Eiropas Parlamenta un Padomes 2011.gada 25.oktobra Regula (ES) Nr.1169/2011.
 
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts