Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.12.2015

No 1. februāra Tūrisma attīstības valsts aģentūras pievienosies LIAA

Ieviešot efektīvāku tūrisma nozares pārvaldību, Saeima šā gada 17.decembrī galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Tūrisma likumā, kas paredz Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) pievienošanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA).

Grozījumi likumā stāsies spēkā 2016. gada 1.februārī. TAVA pievienošana LIAA radīs labvēlīgākus apstākļus Latvijas tūrisma produktu un pakalpojumu attīstībai, sekmēs Latvijas kā tūristu galamērķa nostiprināšanos un konkurētspējas palielināšanos, kā arī veicinās Latvijas atpazīstamību starptautiskajā vidē.

TAVA pievienošanas LIAA rezultātā mārketinga aktivitāšu ārvalstīs plānošanā un organizēšanā, kā arī eksporta veicināšanā tiks nodrošināta sinerģija ar citām tautsaimniecības nozarēm. Vienlaikus tiks efektīvāk izmantotas Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību sniegtās iespējas, tādējādi nodrošinot tūrisma nozares pārstāvību konkrētajās ārvalstīs un ceļot nozares statusu ārvalstīs, nozīmīgumu valstu sadarbībā un biznesa attiecību veidošanā.

Tāpat efektīvāk tiks organizēti LIAA un TAVA cilvēkresursi, stiprinot gan administratīvās funkcijas, gan nodrošinot lielāku darbinieku skaitu, kas strādā tieši ar Latvijas tūrisma mārketinga jautājumiem. Pašlaik TAVA strādājošie tūrisma eksperti tiks pārcelti darbā uz LIAA, tādējādi nodrošinot augstu ekspertīzi tūrisma jautājumos arī turpmāk.

LIAA tiks izveidots Tūrisma departaments, kas pārņems visas TAVA saistības un nodrošinās to nepārtrauktu izpildi, līdz ar to iesākto aktivitāšu īstenošanā tūrisma nozarei būtiskas izmaiņas netiek prognozētas. Arī turpmāk tiks saglabāta nodalīta valsts budžeta programma tūrisma politikas ieviešanai, kā arī nodalīts ES fondu finansējums tūrisma attīstībai jaunajam plānošanas periodam. Arī TAVA konsultatīvā padome turpinās darboties kā LIAA Tūrisma departamenta konsultatīvā padome, nodrošinot nozares pārstāvniecību lēmumu pieņemšanas procesā.

Detalizēti ar apstiprinātajiem grozījumiem Tūrisma likumā var iepazīties Saeimas tīmekļa vietnē.

Tūrisma attīstības valsts aģentūra ir Ekonomikas ministrijas padotībā esoša iestāde, kuras galvenais uzdevums ir veicināt tūrisma nozares attīstību Latvijā un veidot atpazīstamību ārvalstīs. Šī mērķa sasniegšanai TAVA galvenie darbības virzieni ir sekojoši:

• Latvijas kā pievilcīga tūrisma galamērķa atpazīstamības veicināšana;

• Tūrisma puduru (t.sk. reģionālo) veidošanas veicināšana;

• Tūrisma pakalpojumu kvalitātes attīstība;

• Latvijas tūrisma produkta iekļaušana kopējā Baltijas jūras reģiona valstu tūrisma piedāvājumā.

 Evita Urpena

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts