Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.10.2011

Monin Cup 2011 Latvijas atlasē uzvar Pēteris Repečko

Šā gada 18.oktobrī, plkst.14:00 kompānijas Gemoss semināru zālē norisinājās kokteiļa konkurss Ultimate Monin Cup 2011 Latvijas atlase. Konkurss norisinājās classic kategorijā un tajā piedalījās 14 bārmeņi no visas Latvijas, (vecumā no 18-27. gadiem) un tie bija: Andris Sitko; Lauris Leitis; Olegs Hindogins; Roberts Stepānovs; Artis Vārpiņš; Māris Gerāns; Oskars Vētra; Jēkabs Kramiņš; Marks Solomko; Pēteris Mičuls; Juris Ķēniņš; Mārtiņs Zvirbulis; Pēteris Repečko; Staņislavs Jonāns.

Lai noskaidrotu labāko no labākajiem, kā arī to, kurš brauks uz finālu Parīzē, visiem dalībniekiem 7.minūšu laikā bija jāpagatavo 4.porcijas alkoholiskais Short drink un tiem, kas iekļuva labāko sešniekā, bija jāpagatavo 4.porcijas bezalkoholiskais Long Drink. Visi bārmeņi bija nopietni gatavojušies un ar lielu atbildības sajūtu gatavojās savam uznācienam. Dalībnieku konkursa receptēs tika izmantots ap 30 dažādiem Monin sīrupiem, kas bija labs pamats lieliskiem konkursā pagatavotiem kokteiļiem. Tāpat kā izmantoto sīrupu dažādība, arī kokteiļu dekorācijās Bartending.lv pārliecinājās par bārmeņu izdomu- no vienkāršām augļu miziņām, līdz pat rokfora siera bumbiņām un cukura mastikas pūķi.

Kad bija pagājušas 2h un konkursa pirmās daļas rezultāti tika apkopoti, tika paziņots konkursa labākie 6 bārmeņi, kuri sāka gatavoties konkursa otrajai daļai- bezalkoholisko kokteiļu gatavošanai. 6 labākie bārmeņi pēc pirmās kārtas: Andris Sitko, Lauris Leitis, Oļegs Hindogins, Pēteris Mičuls, Juris Ķēniņš un Pēteris Repečko.

Kokteiļus vērtēja īpaša degustācijas žūrija: Latvijas Bārmeņu Federācijas prezidents Raitis Akerblūms, Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons un Monin dzērienu inovācijas direktors Alexandre Lapierre (Francija).

Bārmeņu tehnisko izpildījumu vērtēja konkursa Absolut Invite uzvarētājs, šobrīd B Bārs bārmenis Uldis Pētersons, Rīgas Oficiālā kokteiļa autors un vairāku konkursu uzvarētājs Andris Noreiķis un ‘’Double Coffee’’ tehnologs, vairāku bārmeņu konkursu uzvarētājs Normunds Laiko.

Konkursa Ultimate Monin Cup 2011 Latvijas atlases apbalvošana norisinājās restorānā B Bārs un par konkursa uzvarētāju un Latvijas pārstāvi lielajā finālā Parīzē kļuva Pēteris Repečko no bāra ''Sapņi un Kokteiļi''. Fināls Parīzē jau 12.decembrī un novēlam Pēterim uzvarēt arī lielajā finālā :) 6.vieta Juris Ķēniņš, 5.vieta Lauris Leitis, 4.vieta Pēteris Mičuls, 3.vieta Andris Sitko, 2.vieta Oļegs Hindogins.

Konkursu organizēja kompānija Gemoss, sadarbībā ar Monin un Latvijas bārmeņu Federāciju.

Atbalstītāji: Pernod Ricard Latvija, Prike Latvija, Liviko Latvija, SPI Distribution Latvija, Aldaris, B Bārs, Alpu ledus


Avots: Bartending.lv

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts