Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

04.02.2016

“Meteņu karnevālēšanās”

Sestdien, 6. februārī, no 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks METEŅU KARNEVĀLS – latviešu tradīcijas Venēcijas karnevāla noskaņās. Meteņus Kalnciema kvartālā ieskandinās folkloras draugu kopa “Skandinieki” un atzīmēs ar “maskošanos” un aizgavēņa ēdienu baudīšanu, savukārt par Venēcijas karnevāla tradīciju nodošanu rūpēsies itāļu kultūras klubs L'Italii.

Lai kliedētu pelēcīgo februāra noskaņu, Kalnciema kvartāls posīsies košās drānās un maskās un gaidīs apmeklētājus uz Meteņu tirgu. 

Tradicionāli Meteņu dienai ir jautrs raksturs. Meteni visi gaida ar prieku, jo ziema iet uz beigām un tuvojas pavasaris. 

Lai to sagaidītu, notiek masku gājieni, jautras dziesmas, dejas un joki. Savukārt kritīgajā tradīcijā šajā laikā notiek atvadas no laicīgās dzīves priekiem un tam seko gavēnis. Karnevāls latīniski 'carnem levare' nozīmē - "atņemt gaļu", tāpēc jāpaspēj pirms tam vēl izbaudīt laicīgās dzīves baudas mirkļus – izēšanos un iztrakošanos pirms gavēņa atsacīšanās laika.Laikā, kad Latvijā atzīmē Meteņus, Itālijā norisinās pasaulē slavenais Venēcijas masku karnevāls.

Tradīcijām mijoties, svinību ietvaros tirdziņā notiks “maskošanās”, bērni varēs cept bļīnus (tradicionālās rudzu pankūkas) latgaļu stilā, tiks ēsta branga zupa, kas tiks vārīta uz ugunskura,iets rotaļās kopā ar folkloras draugu kopu “Skandinieki”, savukārt itāļu kultūras centrs aicinās lielus un mazus uz radošo darbnīcu, kur varēs sev izgatavot krāšņu Venēcijas stila masku. 

Pie zemniekiem un amatniekiem varēs iegādāties kāroto svētku mielastam vai ciema kukulim –pīrāgus, raušus, spēķi, cūkas ausis, austus lakatus, kaltus zvaniņus un daudz ko citu.

Folkloras draugu kopas “Skandinieki” jautrās dziesmas un rotaļas notiks no 13.00-14.00, savukārt uz Venēcijas masku darbnīcu gaidīsim no 11.00-14.00 (brūnajā mājā). Meteņu tirgus un “maskošanās” – visas dienas garumā no plkst. 10.00 līdz 16.00.Luīze Pastore

  

Vēl ziņas

Pasaulslavenajā konkursā Bocuse d'Or piedalīsies arī Latvijas pavārmeistari
airBaltic kļūst par vadošo lidsabiedrību Tallinā
Atvērta vēl viena Pica Lulū
SIA MOGOTEL grupa paplašinās, pievienojot RIJA VEF HOTEL
Siera pasniegšanas gudrības


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts