Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

06.04.2022

Martā pasažieru skaits lidostā Rīga pārsniedzis 300 tūkstošus

Šā gada martā lidosta Rīga apkalpojusi gandrīz 305 tūkstošus pasažieru un vairāk nekā 3700 lidojumu, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem. 

Pusi no visiem lidostā Rīga martā apkalpotajiem lidojumiem veikusi nacionālā aviokompānija airBaltic, savukārt otro vietu ieņem Īrijas zemo cenu pārvadātājs “Ryanair” ar 25,1% no kopējā lidojumu skaita. 
Ģeopolitiskās situācijas ietekmē martā ir samazinājies transfēra pasažieru skaits lidostā. Iepriekš tranzīta pasažieru īpatsvars kopējā pasažieru skaitā bija robežās no 15 līdz 20%, bet martā tas saruka līdz 10 % no pasažieru kopskaita. 

Saistībā ar pret Krieviju ieviestajām sankcijām pagājušajā mēnesī samazinājies arī aviācijas kravu apgrozījums – martā lidostā Rīga apkalpotas nepilnas 1500 tonnas kravu, kravu lidojumu skaitam salīdzinājumā ar pagājušā gada martu sarūkot par 38%. 

“Ģeopolitiskā situācija un pret Krieviju ieviestās sankcijas ir ietekmējušas tranzīta pasažieru un kravu plūsmu lidostā Rīga, tomēr kopumā, sākoties vasaras sezonai, lidojumu skaits aizvien pieaug, bet pārvadāto pasažieru skaits ir sasniedzis un pat pārsniedzis prognozes. Sadarbībā ar saviem partneriem meklējam arī alternatīvus risinājumus kravu plūsmas atjaunošanai,” norāda lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa. 

Jāatgādina, ka līdz šim kravu segments lidostā piedzīvoja stabilu izaugsmi - 1.ceturksnī lidostā kopumā tika apkalpoti 6,4 tūkstoši tonnu kravu, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš.

Tāpat kopumā šā gada 1.ceturksnī lidostā “Rīga” apkalpoti 778,3 tūkstoši pasažieru un 10,9 tūkstoši lidojumu, apkalpoto pasažieru skaitam sasniedzot 54 %, bet apkalpoto lidojumu skaitam – 60 % no pirmspandēmijas laika rādītājiem.

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts