Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.01.2016

Mājražotāju un amatnieku tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Atzīmējot pavasara gaidīšanas sākumu, 6. februārī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Meteņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. 

Vienuviet pulcēsies Latvijas mājražotāji ar gardumlietām, kā arī vietējie amatnieki ar pašu gatavotiem labumiem. 

Svinību galdam Valmiermuižas alus darītava būs sarūpējusi īpašu brūvējumu – Meteņu alu. Ar radošajām darbnīcām un tradīciju lustēm iezīmēsim ne tikai pusceļu saulei no Ziemas saulgriežiem līdz Lielai dienai, bet arī gatavošanos pavasara darbiem.

Mājražotāju un amatnieku tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”
Meteņdiena ir laiks, kad jāciemojas – jo tālākos ciemos brauks, jo labāks būs gads, tāpēc uz svinībām Valmiermuižā sapulcēsies mājražotāji no tuvākas un tālākas apkaimes. Sanākušajiem galdā cels ziemīgus lauku labumus – medu, veselību stiprinošas zāļu tējas, pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, garšvielas, karstvīnu, sukādes, karameles un citus gardumus, kas labi derēs par ciemkukuli, pašiem dodoties pie draugiem un radiem. Arī amatnieku darinājumi būs plašā klāstā – koka izstrādājumi, vilnas zeķes, cimdi, smalki izšuvumi, keramika, metālkalumi, rokām darinātas ziepītes, rotaslietas ar latvju zīmēm un citas krāšņumlietas.

Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 3.februārim: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798 (Sabīne).

Latvisko tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas
Lai jestri uzsāktu pavasara gaidīšanu, Meteņdienas tradīciju darbnīcā Rokpeļņu ģimene svinību viesus aicinās iet rotaļās, dziedāt dziesmas un iemēģināt mūzikas instrumentu spēli. Kā lieli, tā mazi varēs darināt lina maisiņus, kas noderēs dāvanu saiņošanai vai sīkumu glabāšanai, un iepazīt latviskās rakstu zīmes kopā ar VJC „Vinda”. 

Amata meistares no Valmieras Invalīdu biedrības „Atspēriens” ierādīs, kā šīs zīmes ieadīt siltos cimdos un zeķēs. Katrs laipni aicināts nākt ar savām adatām un dziju, lai iesāktu adīkli. Pie ziemīgām nodarbēm piederas arī sniega lustes, ko varēs baudīt Valmiermuižas pils parkā. Turpat ikviens varēs doties zirgu izjādēs un vizināties kamanās un ragaviņās kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

„Valmiermuižas alus” brūvējumu un īpašu Meteņdienas ēdienu baudīšana
Turot godā gadskārtas, Valmiermuižas alus darītavas meistari svinību galdam izbrūvējuši īpašo Meteņu alu, ko ikviens varēs noprovēt. Savukārt Valmiermuižas Alus virtuves meistari viesus uzņems ar brangu ēdienu – grūbu grūdeni ar aizdaru. Sanākušie varēs iemēģināt roku rudzu miltu plāceņu cepšanas darbnīcā – pašam izmīcot plāceni, apkaisot ar linsēklām, ķimenēm, sāli un turpat krāsniņā to uzcepot. Plācenis ir kā saules simbols, gaidot tuvojošos pavasari.

/Ieeja bez maksas/


Zane Kaķe

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts