Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.07.2022

Mājas kafejnīcu dienas no 2. jūlija


Mājas kafejnīcu dienas ir kļuvušas par neatņemamu Latvijas vasaru sastāvdaļu, un šis gads nebūt nav izņēmums. Jau no šīs nedēļas nogales - 2. jūlija, līdz pat septembra vidum vairāk nekā 400 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicinās viesos, lai dotu iespēju baudīt senu ģimenes recepti, pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem,  un izbaudīt nebijušus garšu savienojumus. Pirmās no 2. - 3. jūlijam viesus gaidīs piecpadsmit kafejnīcas Abavas lokos un astoņas Viduslatgalē.

Jau izsenis Latvijas saimnieki ir izslavēti ar savu viesmīlību un gādību. Šī ir vienreizēja iespēja to piedzīvot - ielūkoties lauku saimniecībās, iepazīties un sadraudzēties ar  tik dažādajām Latvijas lauku saimniecībām un iepazīt Latviju neierasti personiskā formā, vienlaikus, izzinot sev tuvākas un tālākas Latvijas apkaimes.

Paciemojies mājas kafejnīcās Latgales zelta ceļš, kas notiks Preiļu, Aglonas un Līvānu apkaimē. Vīna ielas kafejnīca, 4 stihijas, Galēnu ķēķis, Izgaršo Latviju šis ir tikai dažas no kafejnīcām. “ Kā visur Latgalē, arī šeit, kamēr gosts (viesis) nebūs izēdis tukšu šķīvi un palūdzis papildporciju, no galda iet prom nedrīkst,” brīdina Latgales zelta ceļa koordinatori.  Saimnieki parūpēsies par daudzveidīgu maltīti, savukārt apkaimē noteikti ir jāapskata nupat renovētā Preiļu muiža un parks, Aglonas baziliku un Stikla un amatniecības centru, kur ir iespēja vērot unikālu procesu – stikla pūšanu, tāpat jāizmēģina Latgalē vienīgā pārceltuve pār Daugavu.

Savukārt, Kurzemē pirmās mājas kafejnīcas durvis vērs Sabiles, Kandavas, Pūres un Vānes apriņķī. Mājas kafejnīcās sastapsiet gan lielus dabas mīļus, gan īstenu Latvju saimnieci, kas manīta TV ekrānos, varēsiet paviesoties smilšu pagrabā, salasīt zāļu tēju, baudīt lauku kūpinājumus u.c. Kopumā reģionā būs 15 mājas kafejnīcas – Sprunguļciemā cienā, Putras diena “Apsītēs, Kalēja sēta, Latgales garša Ozols pie Abavas,  Mazpilsētas šarms, Tēviņkalna mājas kafejnīca, Pie jautrās saimnieces ar dēlīti, Muižas klēts ķēķis, Ar bērnības garšu un Sabiles fabrīķis u.c. Pēc kārtīgas iestiprināšanās šajā pusē nebūs grūti atrast vietu, kur izkustēties.  Upe vijas cauri zaļojošiem mežiem, senām pilsētiņām, garām maziem ūdenskritumiem un teiksmainām alām. Abavas ieleja ir bagāta ar dažādiem pastaigu maršrutiem. 

Mājas kafejnīcu dienas 2022 ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. “Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Paralēli gastronomiskajam piedāvājumam tiks piedāvāta arī plaša kultūras programma – būs iespējams gan iegādāties rokdarbus, gan arī mācīties tos veidot, ļauties spēlēm, izbaudīt koncertus vai mesties dančos, vērot īpaši sarūpētus priekšnesumus un aktivitātes. 

“Mājas kafejnīcu dienas” notiks visā Latvijas teritorijā katru nedēļas nogali jau no 2. jūlija līdz pat 18. septembrim, paverot iespēju paviesoties dažādākajos Latvijas nostūros un nobaudīt dažādu Latvijas saimnieku maltītes. 

Pirms došanās uz izvēlētājām mājas kafejnīcām, interesentus aicinām:

Sazināties ar kafejnīcu un pieteikt savu apmeklējumu, tādējādi būsi pārliecināts, ka tevi gaidīs brīvs galdiņš.
Pārliecināties par sevis izvēlētās aktivitātes norises laiku – katrs mājas restorāns, katra aktivitāte var noritēt dažādos laikos.
Pārbaudīt, vai izvēlētājā norises vietā būs iespējami bezskaidras naudas norēķini – ne visi pasākumu rīkotāji varēs pieņemt bankas kartes. 
No jūlija līdz septembra vidum brīvdienās visā Latvijas teritorijā 42 apkaimēs tiks piedāvāti vairāki saistoši galamērķi. Visa informācija par norises vietām pieejama mājaslapā – www.majaskafejnicas.lv. Pirmās “Mājas kafejnīcu dienas” noritēs: 

2.–3. jūlijā Latgales apkaimē – “Latgales zelta ceļš”, un Kurzemes pusē – “Garšas Abavas lokos”; 
9. jūlijā Gulbenes novadā un 9.–10. jūlijā Dienvidlatgalē; 
16.–17. jūlijā Dobelē, Tērvetē, Aucē; 
23.–24. jūlijā Grobiņas apkaimē un Saldus novadā, kā arī Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu apkārtnē, Varakļānos un Viduslatgalē. 
Lai izdodas izgaršot un iepazīt Latviju! 

“Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā tiek rīkotas jau no 2019. gada. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas reģionos.  Kafejnīcu apmeklētāji, ne vien baudot dažādās reģionu virtuves, bet arīdzan piedāvātās aktivitātes vai tūrisma objektus un piedzīvojumus apkaimēs, izzina un iepazīst Latviju
 

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts