Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.05.2022

Mājas kafejnīcu dienas (MKD): jūlijs - septembris

Mājas Kafejnīcu Dienās savas durvis un sētas ikvienam apmeklētājam ver vietējie iedzīvotāji un saimniecības, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. 

Akcijas mērķis ir iepazīstināt viesus ar mūsdienu vietējām kulinārajām tradīcijām un vienlaikus ļaut saimniekiem izmēģināt pieredzi, lai domātu par savas pastāvīgas kafejnīcas atvēršanu. Pasākuma būtība ir ciemošanās un vietējā ēdiena baudīšana.Šogad mājas kafejnīcu dienas norisināsies nedēļas nogalēs no jūnija līdz oktobrim 42 galamērķos visā Latvijā. Norises datums ir pēc katra galamērķa izvēles – katrs galamērķis definē pasākuma teritoriju (piem., Lībiešu krasts, kas ir vēsturiska kultūrtelpa; Suitu novads – vēsturiska kultūrtelpa, apvienojot Alsungu, Jūrkalni, Gudeniekus un Basus; Ķemeru nacionālais parks; Vidusdaugavas novads, u.c.).

Akcijas norise dažādās vietās un dažādos laikos ļauj doties kulināro ceļojumu sērijā pa visu Latvijiu, katrā nedēļas nogalē iepazīstot citu vietu un tās īpašos ēdienus. Pagājušajā gadā Mājas Kafejnīcu Dienas notika 32 apriņķos un katrā no tiem bija dažāds skaits mājas kafejnīcu.Kopumā 2021. gadā viesus uzņēma 448 mājas kafejnīcas visā Latvijā.

Vairāk informācija par Mājas Kafejnīcu Dienu reģioniem, datumiemunpiedāvājumiem:www.majaskafejnicas.lv (mājas lapa darbībā jūnijā).
Saimniekiem, kuri vēlas piedalīties Mājas Kafejnīcu Dienās, jāpiesakās pie sava reģiona koordinatora. Koordinatoru sarakstu skatīt te: ej.uz/mkd2022_koordinatori

Mājas kafejnīcu dienu kopīgu koordinēšanu veic Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA)


  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts