Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.05.2018

Maijā notiks akcija Atvērtās dienas laukos Latvijā un Lietuvā

„Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Lietuvas lauku tūrisma asociāciju "Atostogos kaime" Latvijas – Lietuvas programmas projekta “Lauksaimniecības tradīciju mantojums agro-tūrismā Latvijā un Lietuvā” (Agriheritage, LLI-65) ietvaros aicina uz ikgadējo akciju “Atvērtās dienas laukos”, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu “savu” saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus – no visdažādāko vistu, pīļu un zosu olām un bez kofeīna autentiskas zemgaļu kafijas līdz bioloģiski audzētas jēru gaļas un tradicionāliem saldumiem.  

Šajā gadā akcija noritēs divās nedēļas nogalēs – 4.-6. maijā Latvijā un 11.-13. maijā Lietuvā.

Atšķirīgi datumi izvēlēti, lai apmeklētāji varētu paspēt apceļot pēc iespējas vairāk saimniecību abās valstīs, kā arī tie, kam nav iespēja apmeklēt akciju kādā no nedēļas nogalēm, to var darīt otrā nedēļas nogalē. Vēlamies uzsvērt, ka saimniecības laipni uzņem ģimenes ar bērniem, līdz ar to tas ir lielisks veids, kā pavadīt nedēļas nogali ģimenes lokā pie dabas.  

Latvijā akcija notiks svētku brīvdienās, aicinot doties uz laukiem, lai sveiktu Latviju – daudzas saimniecības aicina ciemos uz “Baltā galdauta svētkiem”. Savukārt, Lietuvā akcijas nedēļas nogalē tiek svinēta Mātes diena. Kopīgā braucienā uz laukiem ir jauks veids kā svinēt svētkus!

Akcijas laikā apmeklētājiem abās valstīs kopā būs atvērtas vairāk kā 200 lauku saimniecības, un katra gaidīs viesus ar savu īpašo piedāvājumu. Akcijā piedalās naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi. Turklāt aicinām izmantot iespēju apceļot šīs vietas arī ar velosipēdiem. Piemēram, Sēlijā tos iespējams iznomāt un doties pa speciāli ierīkotu maršrutu, kas ļauj pa ceļam piestāt tuvējās saimniecībās. Visus akcijas dalībniekus var atrast akcijas mājas lapā www.celotajs.lv/atvertasdienas

Kāpēc doties uz laukiem Atvērtajās dienās?
Pirmkārt, akcijas dienā saimnieki piedāvā atlaides, īpaši sagatavotus pasākumus un programmas, piemēram: par godu valsts svētkiem un Latvijas simtgadei daudzas lauku saimniecības aicina ciemos uz “Baltā galdauta svētkiem” – būs gardumi, koncerti, lauku labumu tirdziņi un izzinošas ekskursijas un kopīga dāvanu sarūpēšana Latvijai. 

Iedvesmai daži no akcijas piedāvājumiem: “Saldējuma kopā dūcināšana”, “Leģendārās konfektes "Gotiņa" meistarklase”, “Saimnieču un saimnieku svētki”, “Izbaudi ķiploku karalisti”, “Kamielis Murats aicina ciemos”, “100 lavandas Latvijai” dobes izveide, “Olas inkubācijas ceļš- no olas līdz cālim!”, “Mājas siera siešana”, “Medus māksla” un daudzi, jo daudzi citi!

Otrkārt, tā ir unikāla iespēja paviesoties pie tādiem saimniekiem, kas ikdienā vairāk laika velta ražošanai vai arī ir sastopami ar savu produkciju tirdziņos, taču šoreiz būs mājās un gaidīs jūs – savus ciemiņus.
Treškārt, nevienā citā reizē tik daudz dažādu saimniecību nebūs atvērtas viesiem vienlaicīgi – tapēc šī ir laba iespēja doties ceļojumā ar daudziem interesantiem apmeklējumiem.

Ko varam apskatīt Lietuvas lauku saimniecībās?
Lietuviešu saimnieki arī šogad iesaistās kopīgajā akcijā. Varēsim salīdzināt – kuram skaistākas lauku sētas un garšīgāki lauku labumi.  

Vairākas lietuviešu saimniecības, piemēram, Roksala un L. Sadauskienes ceptuve, atrodas pie pašas robežas ar Latviju, tāpēc tūri pa Lietuvas saimniecībām ērti var veikt arī vienas dienas laikā, vakarā atgriežoties mājās.

Meistardarbnīcā varēs iemācīties izcept tradicionālo lietuviešu šakoti, iztēloties Franciju Lietuvas laukos - gliemežu saimniecībā, izbaudīt lietuviešu pirts tradīcijas, nogaršot – ko lietuvieši gatavo no pašu audzētām kaņepēm. 

Kā nokļūt Atvērto dienu saimniecībās?
Vispirms skatieties “Atvērto dienu” akcijas mājas lapā www.celotajs.lv/atvertasdienas, kur atradīsiet karti un visu saimniecību aprakstus ar īpašajiem piedāvājumiem, saimnieku kontaktiem un ieteikumiem, kā veiksmīgāk plānot vienas vai vairāku dienu braucienu. Papildus informācija par Lietuvas saimniecībām atrodama šeit: http://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime.

Drukāto akcijas karti ar saimniecību kontaktiem un piedāvājumiem Latvijā un Lietuvā sākot no 12. aprīļa varēs saņemt "Lauku ceļotāja" birojā, novadu tūrisma informācijas centros un DUS "Circle K" visā Latvijā. Noteikti savu apmeklējumu saimniecībās iepriekš saskaņojiet ar saimniekiem. Vēlamais apmeklējuma laiks - no 10:00 līdz 18:00. Pārbaudiet pie katras saimniecības akcijas dalības dienas!

Akcijas dalībnieku konkurss
Aicinām iemūžināt labākos ceļojuma mirkļus un dalīties ar spilgtākajiem iespaidiem no "Atvērtām dienām laukos" gan Latvijā, gan Lietuvā, piedaloties foto konkursā. Jo vairāk saimniecību abās valstīs apmeklēsi, jo tuvāk būs balva – Dāvanu karte atpūtai laukos 100 EUR vērtībā Latvijā vai Lietuvā. Sīkāka informācija akcijas mājas lapā www.celotajs.lv./atvertasdienas.

Asnāte Ziemele

...........................................................................................................................................

Akcija organizēta projekta „Lauksaimniecības tradīciju mantojums agro-tūrismā Latvijā un Lietuvā” (Agriheritage, LLI-65) ietvaros, ko finansē Eiropas Savienības Interreg Latvijas - Lietuvas programma 2014.–2020. gadam. Akciju atbalsta Zemkopības ministrija.


  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts