Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.12.2012

Mācību centra „BUTS” dalība projektā „Lauku cilvēks informācijas virpulī”

Aizgājušajā nedēļā noslēdzās mācību centra „BUTS” un Gulbenes novada Litenes pagasta īstenotais projekts „Lauku cilvēks informācijas virpulī”, kurā iesaistījās  un sertifikātus saņēma 20 skoloties gribētāju. Lekciju cikls ieinteresēja cilvēkus gan no Litenes pagasta, gan Stāmerienes kā arī Kalnienas.

Projekta mērķis, atsaucoties uz Litenes pagasta pārvaldes izstrādātās programmas „Gulbenes novada Litenes pagasta pieaugušo izglītošana mūžizglītības kontekstā” mērķi, bija sekmēt pilnvērtīgu Litenes pagasta iedzīvotāju personību un intelektuālo attīstību, kā arī veicināt prasmes integrēties laikmeta un sociālajās pārmaiņās. Lekciju cikls „Lauku cilvēks informācijas virpulī” mācību centra „BUTS” pedagogu kompetencē piedāvāja gūt zināšanas četru informatīvu semināru ietvaros par tēmām: Lietišķā komunikācija un etiķete; Mājražošana un pašnodarbinātība; Daiļdārzniecība un ainavu plānošana; Tiesību un juridisko jautājumu pamati. 

Semināru apmeklētāji norāda, ka lekciju ciklā gūtās zināšanas ir neatsveramas. „Ja man jāatbild, kurš no lekciju cikla semināriem sniedza būtiskākus guvumus, nespēju izcelt nevienu konkrētu, jo katrs no tiem bija koncentrēts ar  vērtīgām atziņām, kas atvieglos un pilnveidos manu dzīvi dažādās situācijās”. „Gūtās zināšanas pilnīgi noteikti palīdzēs man atrisināt dažādas dzīves situācijās daudz efektīvāk, jo nu zinu, pirmkārt - pie kā vērsties, un, otrkārt - ar kādiem jautājumiem”. „Sirdij tuvākā gan šķita lekciju cikla tēma par lietišķo komunikāciju un etiķeti”, pārdomās dalās semināru apmeklētāji.

Mācību centra „BUTS” pārstāvji atzīst, ka laikā, kad viss tik strauji attīstās un mainās, cilvēkiem, kuri ir nostāk no progresīvās vides un savu spēkus un darbus koncentrē, galvenokārt, lauksaimniecībā, ir tikpat būtiski būt vienā solī ar mūsdienām kā industriālās dzīves cienītājiem. Lai sākotnēji neveidotos sociāla plaisa reģionos un izglītības nozarē, bet vēlāk – darba tirgū, ir svarīgi rūpēties, lai ik vienam sabiedrības loceklim būtu iespēja rast konkurētspējīgu izglītību un izpratni par novitātēm. „Vēlamies teikt lielu paldies Gulbenes novadam par intelektuālo resursu nodrošināšanu sava reģiona iedzīvotājiem!”

Gulbenes novads par savas attīstības prioritāti definējis ieguldījumus cilvēkos ar mērķi organizēt aktivitātes novadā cilvēkresursu kapacitātes palielināšanai: 
1) Pieaugušo un neformālās izglītības programmu organizēšana (kursi, motivācijas programmas, semināri, līderības programmas, diskusijas u.c.);
2)Pasākumi kultūrizglītības, pieredzes un redzesloka paplašināšanai;
3)Organizēt un popularizēt neformālās izglītības pasākumus.


Mācību centrs „BUTS”

Anete Jurcika

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts