Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.12.2012

LR Uzņēmumu reģistra formālās pieejas dēļ noticis skaļš reiderisma gadījums Vecrīgas 5 zvaigžņu viesnīcas „Royal Square Hotel & Suites” pārņemšanā

Tieši pirms ziemas sezonas ienesīgākā laika noticis neticams reiderisma gadījums Latvijas tūrisma nozarē, kā rezultātā ir nācies ciest un izjust lielas neērtības Vecrīgas pieczvaigžņu viesnīcas „Royal Square Hotel & Suites” klientiem, kā arī līdzšinējie īpašnieki ir zaudējuši īpašumu vairāk nekā 7 miljonu latu apmērā. 

Šā gada 7. decembrī kļuva zināms, ka ar LR Uzņēmumu reģistrā iesniegtu viltotu dokumentu palīdzību tika nelegāli pārņemts uzņēmums SIA „555 Brand Hotel”, kam pieder „Royal Square Hotel & Suites”, bet 12. decembrī jau ar fizisku spēku apturēta šīs viesnīcas darbība, liekot viesiem atstāt viesnīcas telpas. 13. decembrī neviens no darbiniekiem, kā arī viesiem minētajā viesnīcā iekšā vairs netika. 

Viesnīca joprojām ir slēgta un to apsargā bruņoti apsargi. Līdzšinējiem īpašniekiem ir tapis arī zināms, ka telpas ir ne tikai pārņemtas, bet līdzšinējās viesnīcas ēka jau ir pārdota tālāk citam uzņēmumam. Visas reiderisma rīcības bija iespējamas tikai tāpēc, ka Uzņēmumu reģistrs tikai formāli izskata iesniegtos valdes un dalībnieku izmaiņu dokumentus, ļaujot par kompānijas īpašnieku kļūt viltvārdim.

 Uzņēmumu reģistrs 17. decembrī, neraugoties uz 13.decembrī saņemto iesniegumu par krāpniecību, turpināja apstiprināt viltvāržu dokumentus un apstiprināja izmaiņas arī viesnīcas operētājkompānijā SIA „Garden Palace” valdē.

Šā gada 7.decembrī tika atklāts, ka uz viltotu dokumentu pamata ar uzņēmumu nesaistīta persona ir izlikusies par „555 Brand Hotel” vienīgā īpašnieka, Apvienotajā Karalistē reģistrēta uzņēmuma „Brook Organisation L.P.” pilnvaroto pārstāvi, iepriekš nenosūtot sabiedrības valdei paziņojumu par sapulces sasaukšanu (sabiedrības valdes adresē 2012.gada 15.oktobrī tika saņemta balta tukša lapa), un ir atcēluši uzņēmuma „555 Brand Hotel” valdes locekli, ieceļot valdes priekšsēdētāja amatā sev lojālu personu. Turklāt ziņas par uzņēmuma valdes maiņu ir reģistrētas Komercreģistrā 2012.gada 1. novembrī.
„Brook Organisation L.P.” patiesais īpašnieks nekad nav uzdevis uzņēmumam „Brook Organisation L.P.” izdot dokumentus, kas pilnvaro šo, ar uzņēmumu nesaistītu personu, veikt jebkādas darbības kompānijas vārdā, tai skaitā mainīt valdi vai atsavināt daļas.
Uzreiz pēc uzņēmuma „555 Brand Hotel” valdes maiņas uz viltotu dokumentu pamata ir atsavinātas arī visas „Brook Organisation L.P.” piederošās SIA „555 Brand Hotel” daļas citam Lielbritānijā reģistrētam uzņēmumam. 

Tāpat uzreiz pēc valdes un dalībnieku maiņas uzņēmumā „555 Brand Hotel”, pamatojoties uz 2012.gada 13.novembra un 2012.gada 14.novembra pirkuma līgumiem, ir atsavināts nekustamais īpašums Kaļķu ielā 3a pircējam SIA „Norde Finance Group” par kopējo pirkuma summu 5 miljoni lati. 

Saskaņā ar Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļā iesniegtajiem pirkuma līgumiem redzams, ka samaksa par nekustamā īpašuma pirkumu (5 miljoni latu) jāveic tikai līdz 2015.gada 31.decembrim. Minētais norāda uz to, ka īpašums šobrīd fiktīvi atsavināts īpaši šim mērķim dibinātam uzņēmumam, kurš šo īpašumu, visticamāk, tālāk pārdos reālam pircējam. 

Līdz ar to, ar uzņēmumu nesaistītas personas uz viltotu dokumentu pamata ir izkrāpušas (piesavinājušās) uzņēmumam „Brook Organisation L.P.” piederošā uzņēmuma „555 Brand Hotel”, kapitāldaļas ar kopējo nominālvērtību 2 268 000 latu un nekustamo īpašumu Kaļķu ielā 3a, Rīgā, kura vērtība sasniedz vismaz 5 000 000 latu. 

Nelegālās uzņēmuma un īpašuma pārņemšanas rezultātā no 13.decembra ir apturēta „Royal Square Hotel & Suites” darbība, kad ar fiziska spēka palīdzību „555 Brand Hotel” fiktīvās valdes pārstāvji ar bruņotiem apsargiem viesnīcas apsaimniekotāja "Garden Palace" darbiniekus neielaida viesnīcā, lai tie varētu apkalpot viesus un nodrošināt viesnīcas darbību. Viesnīca joprojām ir slēgta un to apsargā bruņoti apsargi. „555 Brand Hotel” fiktīvās valdes pārstāvju norādītais pamatojums ir, ka ar viesnīcas apsaimniekotāju ir lauzts līgums, par ko uzņēmuma esošā valde nebija informēta. Jānorāda, ka uzņēmuma "Garden Palace" vienīgais īpašnieks ir uzņēmums „555 Brand Hotel”, kas šobrīd ir ticis nelegāli pārņemts. 

Turklāt 17. decembrī Uzņēmumu reģistrs reģistrēja izmaiņas arī viesnīcas operētājkompānijā "Garden Palace" valdē, no valdes locekļa amata atceļot K.Ancāni un viņas vietā ievēlot sev lojālo valdes priekšsēdētāju S.Petraitieni. Tādējādi jau pašlaik ir radušies ievērojami zaudējumi „555 Brand Hotel” reālajiem īpašniekiem saistībā ar uzņēmuma nelegālu pārņemšanu un viesnīcas darbības apturēšanu un esošie 95 darbinieki ir neziņā par tālāko uzņēmuma darbību.

Par minētajiem faktiem un nelegālajām darbībām ir informēta Tieslietu ministrija, kuras uzdevums ir nodrošināt un kontrolēt tās padotībā esošās iestādes Uzņēmumu reģistra darbību. 
Uzņēmumu reģistram tika lūgts nereģistrēt nekādas izmaiņas attiecībā uz uzņēmuma "Garden Palace" (valdes, dalībnieku, juridiskās adreses u.c.), savukārt Uzņēmumu reģistra Galvenajam valsts notāram ir lūgts atcelt un veikt iepriekš pieņemto ierakstu dzēšanu attiecībā uz SIA  „555 Brand Hotel”, jo, tos veicot, nav ievērotas vairākas likumā noteiktās normas. Informācija par minētajām nelegālajām darbībām ir nodota arī tiesībsargājošām iestādēm kriminālprocesa uzsākšanai.


Toms Briedis

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts