Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.09.2011

LPUF: Pārtikas pārstrādes attīstībai nepieciešams lielāks finansējums un interešu lobēšana

Pārtikas pārstrādātājiem ir svarīgi saņemt lielāku finansējumu, kā arī aktīvāk lobēt vietējo ražotāju intereses, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes loceklis, Latvijas Gaļas ražotāju un gaļas pārstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" līdzīpašnieks Guntis Piteronoks.

"Prezidentam izteicu viedokli, ka valstij vajadzētu noteikt stratēģisku mērķi - palielināt atbalstu pārtikas pārstrādes un zivsaimniecības nozarei - tā, lai finansējums būtu līdzvērtīgs tam, kādu saņem pārstrādātāji citās Eiropas Savienības valstīs. Tas izdarāms ar Eiropas fondu palīdzību. Lai to panāktu, vajag spēcīgu zemkopības ministru, kas atbildēs par šī mērķa sasniegšanu," sacīja Piteronoks, uzsverot, ka LPUF šajā amatā kā piemērotāko atbalsta pašreizējo Jāni Dūklavu (ZZS).

"Turklāt nepieciešams koordinācijas centrs, kas reāli strādās, lai mērķus sasniegtu. Tai jābūt profesionālai lobistu grupai, kas strādātu kopā ar ierēdņiem un nevalstiskām organizācijām, līdzīgi kā šogad veiksmīgi LPUF lobēja zivsaimnieku intereses Briselē kopīgi ar Ārlietu sektora un Zemkopības ministriju," sacīja LPUF pārstāvis.

Kā ziņots, lielāko Latvijas lauksaimniecības organizāciju pārstāvji šodien tikās ar prezidentu, kā arī zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS), lai pārrunātu būtiskākos jautājumus saistībā ar Latvijas lauksaimniecības politikas attīstību un īpaši - Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2013.gada.

Tikšanās laikā prezidents zemniekiem solīja personīgi piedalīties sarunās ar Eiropas Komisijas un ES vadošajām amatpersonām, lai aizstāvētu Latvijas lauksaimnieku intereses saistībā ar vienlīdzīgākiem platību maksājumiem.

Diskusijā piedalījās Dūklavs, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze, Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks Armands Eberhards, Treibergs, "Zemnieku saeimas" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, Jansons, Norkārklis, Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Balode un LPUF pārstāvis.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno uzņēmumus un profesionālās asociācijas, aktualizē ražotāju intereses pārtikas aprites posmos, lobē un pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskās organizācijās, pauž Latvijas ražotāju nostāju starptautisko normatīvo aktu izstrādē, sniedz LPUF biedriem informatīvo atbalstu.

LPUF sastāvā ir 36 biedri, tajā skaitā piecas nozaru asociācijas, viena profesionālā skola un viens asociētais biedrs.


Ingrīda Mičāne,
Nozare.lv


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts