Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

15.01.2014

LPKS „ABC PROJEKTS” iebilst apgalvojumiem par kontrabandas liellopu gaļu Latvijā

Gaļas un piena šķirņu liellopu audzētāju kooperatīvs "ABC PROJEKTS" un biedrība „Latvijas Gaļas un piena šķirņu liellopu audzētāju asociācija” ir neizpratnē par atsevišķu gaļas liellopu audzētāju apgalvojumiem, ka Latvijas tirgū sastopamā liellopu gaļa ir ar nezināmu izcelsmi.  

„ABC PROJEKTS” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vāgners: „Pagājušonedēļ medijos izskanējušais apgalvojums par to, ka 90% tirdzniecībā esošās liellopu gaļas ir nezināmas izcelsmes jeb kontrabandas gaļa, ir nepatiess. 

Mēs pievienojamies Pārtikas un veterinārā dienesta paustajam viedoklim, ka šādi apgalvojumi maldina patērētājus, kā arī grauj ražotāju un tirgotāju prestižu.”
Kā norāda M.Vāgners,  Latvijas liellopu audzētāji liellopus eksportē un realizē dažādiem Latvijas uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar liellopu realizāciju un pārstrādi. Ņemot vērā, ka Latvijā izaudzētos liellopus ārvalstīs iespējams realizēt par augstāku cenu, šajā nozarē ir novērojams liels eksporta īpatsvars. Līdz ar to, vietējā tirgū nonāk augsts procents lētākas importa gaļas, taču tas nenozīmē, ka Latvijas tirgū esošā gaļa ir nezināmas izcelsmes jeb kontrabanda. Importa gaļa tiek importēta saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

M. Vāgners: „Liellopu audzētājiem ir svarīgi apzināties tieši kooperācijas nozīmi, lai Latvijā izaudzētie liellopi un to gaļa nonāktu Latvijas tirgū. Ar kopīgiem spēkiem attīstot infrastruktūru, varēsim palielināt pārdošanas apjomus vietējam tirgum, kas savukārt aizstās importētu liellopu gaļu.” 
Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „ABC PROJEKTS” ir Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas biedrs. Kooperatīvs apvieno vairāk nekā 50 biedrus, kā arī apkalpo vairāk nekā 700 klientus - gaļas un piena šķirņu liellopu audzētājus, to skaitā 16 gaļas liellopu audzēšanas šķirnes saimniecības, kuras nodarbojas ar vaislas materiālu ražošanu. „ABC PROJEKTS” turpina attīstību, paplašinot reģionālo biroju tīklu.

 Kopš 2012.gada ir pieaudzis „ABC PROJEKTS” realizētais liellopu gaļas eksports uz Šveici, un projekta “Baltic Grassland-Beef” ietvaros tuvāko 5 līdz 6 gadu laikā kopā ar citām Baltijas valstīm plānots eksportēt uz Šveici aptuveni 80 000 gaļas liellopu liemeņus.

Informāciju sagatavoja LLKA sabiedrisko attiecību konsultante Sabīne Puķe

  

Vēl ziņas

Restorāna “Hercogs” šefpavārs Andris Rūmītis Jāņos iesaka eksperimentēt ar jaunām garšām
Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts