Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.06.2017

Līgošana Tukumā

Šonedēļ gan pilsētā, gan pilsētas apkārtnē aicinām kopā sagaidīt vasaras saulgriežus latviskajās tradīcijās, kā arī ielīgot Jāņus un kārtīgi izlustēties zaļumballēs.

Trešdien, 21.jūnijā jau no pulksten 6.00 drosmīgākie aicināti pievienoties un mazgāties rīta rasā un avota ūdenī, lai visu gadu saglabātu mundrumu un skaistumu Pastariņā muzejā “Bisnieki”. 

Vēlāk, pulksten 10:00 muzejs aicina piedalīties svētku gatavošanas procesā: rotāt telpas, darināt saules vārtus un uguns riteni, siet pirts slotiņas un kurināt pirtiņu, kā arī gatavot saulgriežu ēdienus - iemīcīt un cept rudzu maizīti, siet sieru, gatavot plātsmaizes un pīrāgus. 

No pulksten 19.00 visi laipni aicināti uz saulgriežu ieskandināšanas dejām un dziesmām ar ansambli “Mežezers”.Pulksten 24.00 uguns riteņa laišana.

Adrese: Pastariņa muzejs, „Bisnieki”, Dzirciems, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63154518, 28651091  
un www.tukumamuzejs.lv. Ieeja pasākumā skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem 1.00 EUR, pieaugušajiem 1.50 EUR, ģimenes biļete 3.00 EUR.

Ja vēlaties dalīties un iepriecināt kādu līdzcilvēku, tad trešdien, 21.jūnijā no pulksten 9.00 līdz 13.00 esat aicināti uz Tukuma Sarkano krustu, kur viesosies Valsts Asinsdonoru centrs, kas aicina jūs ziedot asinis un dot kādam cerību pasmaidīt no jauna. Ziedojot asinis jūs saņemat lielisku iespēju 21. un 22.jūnijā bez maksas apmeklēt medicīnas izstādi “Sanitas” Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis”.

Adrese: “Sarkanais krusts”,Kurzemes iela 5A, Tukums, tālrunis 63125148 un pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis”, Brīvības laukums 19a, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124348, www.tukumamuzejs.lv.

Uz Saulgriežu pasākumu trešdien, 21.jūnijā no pulksten 16.00 jau trešo gadu aicina Dabas notikumu dārzs Jaunpils novadā. Programmā miestiņa brūvēšana ar mūsdienīgiem paņēmieniem, garšaugu vainagu vīšana ķēķim, saulgriežu sapņu ķērāju darbnīca maziem un lieliem, saulgriežu galvas rotas darināšana, kā arī pašā vakarā no pulksten 21.30 danči, rotaļas, saulgriežu uguns rituāls un noslēgumā saulgriežu ugunskura koncerts Artūra Dumbra vadībā. Visi laipni aicināti! Ieeja par ziedojumiem.Adrese:“Vagas”, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 29873001.

Tie, kam Jāņu sajūtu rada brīvdabas teātra izrādes noskatīšanās, 21.jūnijā pulksten 19.00 jādodas uz Durbes estrādi, kur būs iespēja vērot lielo saulgriežu izrādi un humoristisku ielīgošanu ar Dailes teātru aktieru un draugu piedalīšanos “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”. Lomās Āris Rozentāls, Mirdza Martinsone, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija, Inita Sondore(ex.Dzelme), Sigita Jevgļevska, Akvelīna Līvmane, Velta Straume, Marģers Eglinskis un citi.
Adrese:Durbes estrāde, M.Parka iela 2, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, www.tpkn.lv. Biļešu cenas no 8.00 – 15.00 EUR.

Savukārt pulksten 22.00,šo trešdien, 21.jūnijā visi tiek aicināti pulcēties Durbes parkā pie rotondasuz vasaras saulgriežu svinēšanu kopā ar Laimupasākumā“Trejdeviņas pagalītes”. Līdzi jāņem pērnie vainagi. 
Adrese: Durbes pils  parks pie rotondas, M. Parka 7, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, www.tpkn.lv. Ieeja par ziedojumiem ugunij.

Ja vēlaties Vasaras saulgriežus sagaidīt jūrmalciemā, tad ceturtdien 22.jūnijā pulksten 19.00 esat laipni aicināti uz Lapmežciema estrādi,uz Vasaras Saulgriežu ielīgošanas pasākumu ”Līgo druvas, līgo meži, Jāņu dienas gaidīdami”.
Adrese: Lapmežciema estrāde, Lapmežciems, Engures novads. Vairāk informācijas 
www.enguresnovads.lv.

Ceturtdien, 22.jūnijā pulksten 22.00 zāļu vakars tiek svinēts arī Vēju dārzā. Būsiet mīļi gaidīti.Adrese: Vēju dārzs, Smārde, Smārdes pagasts, Engures novads. Vairāk informācijas www.enguresnovads.lv.

Tāpat ceturtdien, 22.jūnijā pulksten 20.00 arī Viesatu Birzītē sāksies Jāņu ielūgošana. No pulksten 22.00 zaļumballe kopā ar Madaru. Adrese:Viesatas, Jaunpils novads. Vairāk informācijas www.jaunpils.lv

Pašā Līgo dienā -piektdien, 23.jūnijāno pulksten 19.00 norisināsies LĪGO nakts balle Auniņparka estrādē. Pasākuma apmeklētājus priecēs teatralizēts koncerts “Par Volgu”, Spuļģīti un Kņopieni…”, kā arī Zigi no Talsiem.
Adrese: Auniņparka estrāde, Engure, Engures pagasts, Engures novads. Vairāk informācijas www.enguresnovads.lv.

Uz lustīgu līgošanu zaļumballē,piektdien 23.jūnijā pulksten 22:00aicina arī Durbes estrāde ar pasākumu “Visi tūdaļ dejot nāks, tiklīdz Ojārs spēlēt sāks”! Būs krāšņāko ziedu un kuplāko Jāņu vainagu vērtēšana. Pasākuma laikā darbosies arī bufete.
Adrese: Durbes estrāde, M.Parka iela 2, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, www.tpkn.lv. Ieeja bez maksas.

Arī Jaunpils parka estrāde aicina visus lustēties gribētājus Līgo vakarā no pulksten 22.00 uz Līgo zaļumballi, kur varēs baudīt aizraujošo atmosfēru grupas “2A” pavadībā.
Adrese: Jaunpils parka estrāde, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63107082, 26101458, www.jaunpils.lv. 

Zaļumballes Tukuma apkārtnē Līgo vakarā norisināsies arī Džūkstē, Degolē un Irlavā.Vairāk informācijas www.tukums.lv
Laipni lūgti vasaras saulgriežu pasākumos mūspusē un baudīsim Tukuma smukumu kopā!


Viktorija Timošenko

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts