Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.06.2017

Līgošana Dzegužkalnā

23. jūnija Līgo svētkus Rīgā, sekojot latviešu tautas tradīcijām un baudot vērienīgu koncertprogrammu, aicina svinēt Dzegužkalnā kopā ar Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu “Atštaukas”, postfolkloras grupu “Iļģi” un Rīgas Danču klubu, muzikālo apvienību “Raxtu Raxti” un etnoroka grupu “Laimas Muzykanti”.

Austras biedrības vadītāja un svētku rīkotāja Signe Sniedze aicina: “Radīsim īstu latviešu Jāņu sajūtu arī Rīgas pilsētvidē. Līgosim Dzegužkalnā – augstākajā Rīgas kalnā, kas jau no senākiem laikiem ir rīdzinieku un pilsētas viesu iemīļota līgošanas vieta! Kopā atgādināsim sev tautas senās tradīcijas: vainagu pīšanu, zīlēšanu, līgošanu un aplīgošanu, uguns svētīšanu, Jāņu godināšanu, saules pavadīšanu un sagaidīšanu!”.

Jāņa  bērnus arī šogad kopā aicinās un svētkus tradicionāli atklās un vadīs Jāņa māte Zoja Heimrāte un Jāņa tēvs Edgars Lipors. Vispirms rīdziniekus vareni aplīgos kurzemnieces – Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas”, tad skanēs līgotnes Ilgas Reiznieces un postfolkloras grupas “Iļģi” izpildījumā. Savukārt kopā ar Valdi Putniņu un Rīgas Danču kluba dejotājiem ikviens varēs viegli apgūt latviešu rotaļas un dančus, lai svētki izdotos īsteni lustīgi. 

Pateicoties plašajai teritorijai un skaistajai videi, par īpašu notikumu Līgo svētkos vienmēr top Jāņuguns rituāls, jo Dzegužkalns ir vienīgā vieta Rīgā, kur iespējams redzēt uguns iedegšanu pūdelē un Saules uguns rata laišanu no kalna. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt pērnos vainagus, ko rituāla laikā varēs sadedzināt lielajā ugunskurā.Kad saules gaisma būs pārtapusi Jāņugunī un pusnakts sagaidīta, ar goda apli un ozollapu vainagiem godināti tiks arī klātesošie Jāņi. Tumsu skanīgi aizvadīt aicinās muzikālā apvienība “Raxtum Raxti”, bet Jāņu rītu sagaidīsim kopā ar etnoroka grupu “Laimes Muzykanti”. 

Latvisku un krāšņu svētku noformējumu svinību vietai nodrošinās mākslinieki –Dzintra Cepure un Gundars Čiževskis.
Ikviens pļavas vainagu darbnīcā varēs nopīt vainagus, visu nakti sildīties pie Jāņuguns, kā arī baudīt līdzpaņemtos gardumus vai iegādāties dažādus lauku labumus izbraukuma kafejnīcās, kas piedāvās latvisku virtuvi. Svētku rīkotāji aicina līdzi ņemt sedziņas ērtākai sēdēšanai Dzegužkalna zaļajā pakalnē un lietus-mētelīti lietus gadījumam.
 
Vislabāk Dzegužkalnā var nokļūt ar 3. autobusu (braucot līdz pieturai “Dzegužkalns”) vai arī ar 5. tramvaju (braucot līdz pieturai “Buļļu iela”). Sabiedriskais transports 23. un 24. jūnijā Rīgā ir bez maksas. 
Tradicionālos Jāņus Dzegužkalnā rīko Austras biedrība, atbalsta Rīgas dome. Ieeja bez maksas.Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā 2017 
No 23. jūnija 20.00 līdz 24. jūnija 4.30

20.00 Svētku atklāšana
Kopā ar Jāņu māti Zoju Heimrāti un Jāņu tēvu Edgaru Liporu 

20.30 Jāņu tradīcijas
kopā ar Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu “Atštaukas”

22.00 Jāņuguns iedegšanas rituāls

22.30 Līgotnes
kopā ar Ilgu Reiznieci un postfolkloras grupu “Iļģi” 

23.30 Lielā danču tūre
kopā ar postfolkloras grupu “Iļģi” un Rīgas Danču klubu

00.30 Jāņu godināšana 

1.00 Tumsas kliedēšana
kopā ar muzikālo apvienību “Raxtu Raxti”

2.30 Saules gaidīšana
kopā ar etnoroka grupu “Laimas Muzykanti”

4.20 Saules sveikšana Dzegužkalna virsotnē
kopā ar Jāņu māti un Jāņu tēvu
  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts